Modern çocuk odaları genellikle çocuk odalarında en çok tercih edilen dekorasyon tarzı olarak biliniyor. Özellikle çocuk odası dekorasyon ürünleri üreten büyük markaların ürünleri incelendiğinde genellikle modüler ve modern çocuk odası dekorasyonu ile uyumlu ürünlerin çok daha fazla üretildiğini görmekteyiz.

Sizlerle birlikte çocuklarımızın odalarını modüler dekorasyona uygun hale nasıl getirebileceğimizi inceleyelim.

Modern Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

* İlk olarak zemin ve duvar dekorasyonu ile başlayalım. Bunun için modern dekorasyon ile en uyumlu renkler beyaz veya ccanlı parlak renklerdir. Özellikle bir duvarı farklı diğer duvarı farklı renk boyatarak yaratıcı ve eğlenceli sonuçlar elde edebilirsiniz. Buna ek olarak bir duvara duvar kağıdı uygulaması diğer duvarlara tek renk boya modern çocuk odası dekoru için hoş bir seçim olacaktır.

Zeminde ise çocuk odalarında görsellikten daha çok fonksiyonelliğe önem vermelisiniz. Bu doğrultuda çocuklarınızın yerde oturabileceğini ve vakit geçirebileceini düşünerek halı kaplamalar veya duvardan duvara halılar uygun olacaktır. Modern çocuk odası dekorasyonu halı seçiminde canlı renkler ve modern desenlere sahip halı modelleri tercih edilmeli.

* Çocuk odası mobilya seçiminde ise genellikle kurumsal ve büyük markaların garantili ürünlerini tercih etmekte fayda var. Genellikle modüler mobilyalar çok daha keskin hatlara sahip ve bu nedenle bu dekroasyon tarzı için en uygun seçim olacaktır.

* Modern çocuk odası içerisinde kullanılabilecek dolap ve kitaplık tercihlerinde kullanışlı ve çok gözlü modellerin tercih edilmesi büyük önem taşımaktadır. Çocuk odalarında çok fazla eşya olacağından düzen sağlamak açısından kullanışlı modellerin seçilmesi yerinde olacaktır.

* Perde seçiminde de, halı ve duvar kaplamaları seçimlerinde olduğu gibi kız ve erkek çocuklar için farklı seçimler yapılabilirken, genellikle kız çocuklarda sezonun modası canlı çiçek desenleri olabilmekle birlikte, erkek çocularda ise daha keskin hatlara sahip canlı renklere sahip perde ve halı modelleri kullanılabilmektedir.

* Son olarak modern çocuk odası dekorasyonu için aydınlatma ürünleri seçimine gelelim. Burada aydınlatma özellikleri açısından yeterli bir avize veya abajurların seçilmesi çok önemli. Özellikle ders çalışılan bir oda olduğunu unutmadan güçlü aydınlatmaların kullanılması gerekiyor. Ancak buna ek olarak gece çocuğunuzun uyanabileceğini düşünere yatağının başına loş ışık veren bir abajur kullanabilirsiniz.

Sizler için düzenlemiş olduğumuz resim galerimizi inceleyebilirsiniz. Buna ek olarak yazımız ile ilgili eklemek istediğiniz tüm bilgileri yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir