Modernlik genç odalarının ruhunu yansıtan en önemli dekorasyon akımlarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Modern genç odası dekorasyonu incelendiğinde genellikle piyasada çok çeşitli ürünlerin yer aldığını görüyoruz. Zaten genç odası dekorasyon ürünleri içerisinde en önemli akım modern dekorasyon olduğu için genellikle bu sektörde hizmet veren markalar, modern genç odaları ve yan ürünleri üretimi gerçekleştiriyor. Sizlerle birlikte genç odalarını nasıl bu akıma uygun hale getirebileceğimizi perdesinden, halısına kadar inceleyelim.

Modern Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

* İlk olarak zemin kaplamaları ile duvar kaplamalarını inceleyelim. Burada seçeneğin çok olması kafanızı karıştırabilir ancak en çok ön plana çıkan modellerin genellikle açık renklerde parke ve laminant kaplamalar olduğunu görmekteyiz. Halı seçimi için daha çok modern çizgilere sahip renkli halıları tercih edebileceğiniz gibi kişisel renk seçiminiz ön plana çıkmalı.

* Modern genç odası dekorasyonu düzenlerken ikinci en önemli nokta ise duvarlarda kullanacağımız renklerin uyumu. Son dönemlerde moda olan duvarların zıt renklere boyanması durumu burada tercih edilebileceği gibi modern renklerde duvar kağıtlarının kullanılmasıda çok hoş sonuçlar verecektir.

* Bunun ardından kullanılacak mobilyalar için genellikle piyasada moduler modellerin bulunabilmesiyle birlikte özel yapım avangard genç odası modelleri de bulunabilmektedir. Özellikle kurumsal markalardan satın alacağınız uzun garanti süreleri bulunan ürünler çok daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır. Genellikle genç odaları için çift kişilik yatakların kullanılması daha uygun ve dekorasyon ile uyumlu olacaktır. Mobilyalarınızın renk seçimi olarak duvarlarınız renkliyle beyaz modelleri tercih etmenizi öneriyoruz, duvarlarınız sade renklerde ise renkli mobilyaların tercih edilmesi daha doğru olacaktır. (Renk seçiminde kişisel zevklerinizin ön plana çıkmasına izin verin, genç odaları özgür ruha sahiptir ve her türlü rengi kaldıracaktır.)

* Modern genç odası dekorasyonu için bir diğer önemli nokta ise aydınlatma seçenekleri olacaktır. Burada modern dekorasyona uygun keskin hatlara sahip sade model aydınlatmaların tercih edilmesi gerekiyor. Aydınlatma seçenekleri genellikle güçlü ampüller ile kullanılırsa çok daha uygun olacaktır. Buna ek olarak yatağınızın başucuna farklı renklerde abajurlar tercih edebileceğiniz gibi odanızda bir çalışma alanı bulunuyorsa bu alanlara da farklı aydınlatma seçenekleri eklemenizde fayda var.

* Son olarak genç odası perde seçiminde genç kız odalarında sezon modası çiçek desenli perdeler kullanılabileceği gibi erkek odalarında ise düz renklerde jaluzi türü perdelerin kullanılması uyumlu olacaktır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir