Bahar Temizliği Yapalım

Bahar Temizliği Ne Zaman Yapılır ?

Mevsim geçişleri olan ilkbahar ve sonbahar ayları bahar temizliği için en doğru zamanlardır. Genellikle mevsim başlangıçlarında yapılan bahar temizliği tüm ev için detaylı bir temizliktir ve dip bucak tüm noktalar çok iyi bir şekilde temizlenerek mevsime hazırlık yapılmış olunur. Bu nedenle bahar temizlik için en uygun dönemdir ve geçen mevsimin etkileri temizlenerek yeni mevsime temiz bir geçiş için önemli bir dönemdir. Özellikle salon temizlik açısından en çok detay bulunan ve en çabuk kirlenen alanlardan biridir, bunun nedeni ise salonun en çok kullanılan alanlardan biri olmasıdır.

Sizler için bahar temizliği yapmanın incelikleri ile ilgili detaylı bir yazı hazırladık.

bahar-temizligi-ne-zaman-yapilir

Bahar Temizliği Nasıl Yapılır ?

* Evinizde bulunan fazlalıklardan kurtulmanın zamanı geldi, bahar temizliğinin asıl amaçlarından bir tanesi artık kullanılmayan eşyaların kaldırılması ve evin ferahlatılmasıdır. Bunun için kullanılmayan elektronik eşyaları kaldırmalısınız, ayrıca dolaplarınızı kaplayan onlarca havlu, nevresim takımı ve benzeri eşyaları mümkün olduğu kadar eleyerek azaltmalısınız. Banyonuzda olması gerekenden fazla temizlik malzemesi, havlu veya eşyaya yer vermeyin. 

* İkinci aşama bahar temizliği için en önemli aşamadır. Dolabınızı ortaya dökün ve tüm giysilerinizi sıralayın, artık giymediğiniz tüm giysileri ihtiyacı olanlara vermenin zamanı geldi. Güzel bir incelemenin ardından giymediklerinizi eleyin ve dolabınızı ferahlatın. 

* Bunun dışında kozmetik ürünlerinizi ve dolaplarınızda bulunan ilaçları çıkartın, içlerinde son tüketim tarihi dolmuş olanlar olacaktır, bunları derhal atın ve fazlalıklardan kurtulun.

bahar-temizligi-nasil-yapilir

* Evlerimizde kullandığımız ve sevdiğimiz eşyalarımız ile kitaplarımızı sergilediğimiz raflarda bulunan tüm gereksiz eşyalar kaldırılmalı ve sade bir görünüme kavuşturulmalı.

* Kısacası Evlerinizde bulunan tüm gereksiz eşyalardan kurtularak evinizde sadece işinize yarayan verimli eşyalarla bir dünya oluşturuyoruz. Bunun ardından gerekli temizlik malzemeleri kullanılarak bahar temizliği işlemine başlayabiliriz. Bahar temizliği yaparken özellikle eşyaların çekilerek altlarının da temizlenmesi çok önemli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir