Bebek Odası Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Bebeklerimiz en değerli varlıklarımız ve herşey onların mutluluğu için, hal böyle olunca onların mutlu bir şekilde büyüyebilmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bebek odası dekorasyon önerileri incelendiğinde görsellikten çok kullanışlı ürünlerin kullanılması gerektiğini biliyoruz. Özellikle bebek odası aydınlatma fikirleri açısından çok zengin bir dal, fakat burada atladığımız en önemli noktalardan bir tanesi aydınlatma seçeneklerinin bazıları bebekleri rahatsız edebilecek ögeleri taşımakta.

Sizler için bebek odası avizeleri nasıl olmalı ve birbirinden güzel bebek odası aydınlatma önerileri ile ilgili bir inceleme gerçekleştirdik.

Bebek Odası Aydınlatma Önerileri

* Bebek odaları aydınlatması seçilirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bebeğinizin rahatsız olmayacağı türde aydınlatmaların seçilmesi olmalıdır. Bunun için bebek odası avizeleri seçilirken ampullerin doğrudan çıplak olmamasına özen göstermelisiniz, avize alırken bebek odası için alacağınızı belirtmeli ve bu doğrultuda ampul kısımları korumalı modelleri seçmelisiniz. Bunun nedeni ise, bebeklerin sürekli olarak sırt üstü yatmaları ve buna bağlı olarak avizelere doğrudan göz teması sağlamaları hassas gözlerini rahatsız edecektir.

* Bunun dışında bebek odası aydınlatma fikirleri açısından önemli bir diğer konu ise, avize ve aplikleri açacağımız anahtarların ayarlanabilen nitelikte olmasıdır. Bu tür aydınlatma anahtarlarına dimmer denilmektedir ve bu sayede ışığınızı dilediğiniz seviyede açabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu sayede bebeğinizi rahatsız etmeyecek bir ışık seviyesi ile kolaylıkla aydınlanma ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

* Bebek odası aydınlatma önerileri içerisinde çok sık kullanılmakta olan çizgi film karakterli abajur ve gece lambalarına çok dikkat etmemiz gerekiyor, bu gibi aydınlatma seçeneklerini kullanışlı olmaları nedeniyle çok fazla kullanmaktayız ancak bu gibi ürünler bebeklerin elinin altında olursa çok tehlikeli olabilirler. Bebekler etraflarında olup biten her türlü eşyayı merak eder ve bu gibi bebek odası abajurları genellikle bebeklerin ilgisini çekecek desen ve karakterleri içerdiğinden, bebekler bu abajurları oyuncak sanarak oynamak için kurcalarlar, ancak bu sevimli desenlere sahip abajurlar da yetişkin bir insanı öldürecek düzeyde elektrik vardır. Bu nedenle bebek odası abajur ve buna benzer aydınlatma ürünlerini bebeklerin ulaşabilecekleri bölgelerden uzak tutmalıyız.

* Bebekler genellikle gözleri hassas olduğu için zorlandıkları anda gözlerini dinlendirmektedir ve ışık olan ortamlarda rahatlıkla uyuyabilmektedirler. Bu nedenle ışık konusunda tereddütleriniz olmasın, sadece onları çok fazla zorlayacak güçlü ışıklar bebekleri rahatsız eder, bunun dışında bebeğinizi aydınlık ortamlarda tutmanızda bir sakınca yoktur.

* Son olarak bebek odası avizeleri seçilirken çok ağır modellerin tercih edilmemesine özen göstermelisiniz, tavana montajlanarak bağlanan avizeler herhangi bir nedenle düşme tehlikesine maruz kaldığında hafif malzemelerden üretilmiş bile olsalar bebekler için ciddi risk oluşturabilirler. Bu nedenle çok hafif ve gösterişsiz modellerin bebek odası aydınlatması olarak seçilmesi çok önemlidir.

Bebek Odası Aydınlatma Örnekleri

bebek-odasi-aydinlatma-urunleri bebek-odalari-aydinlatma bebek-odasi-avizeleri bebek-odasi-aydinlatma-fikirleri bebek-odasi-aydinlatma-onerileri bebek-odasi-aydinlatmasi bebek-odasi-aydinlatmasi-nasil-olmali

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir