Beyaz ev Dekorasyonu Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkesin hayalinde bir beyaz renkli ev bulunur. kimisi evin dışının beyaz olup panjurlarının pembe olmasını isterken, kimileri ise evin dekorasyonuyla beyazı kullanmak ister. Biz ana konumuz dekorasyon olduğu için beyaz renkli ev dekorasyonu hakkında incelemelerde bulunduk. Beyaz dekorasyon stili çok hassas bir dengeyi içerisinde barındırır, özellikle her şeyin beyaz olduğu bir dekorasyon boğucu bir hava yaratabileceği gibi, beyaz rengi diğer renklerle kombinleyerek tasarlamak çok daha göz alıcı bir kontrast oluşturmanızı sağlar.

Beyaz rengi evinizin pek çok alanında kullanabileceğiniz gibi, özellikle salon ve yatak odaları beyaz dekorasyon etkileri ile çok daha canlı bir forma kavuşacaktır. Birlikte beyaz ev dekorasyonu ile ilgili farklı konseptleri inceleyelim.

Beyaz Salon Dekorasyonu

Salonlar evlerimizin en çok ön planda olan bölümleridir, bu nedenle evlerimizde en çok salon bölümüne özen gösteririz. Beyaz salon dekorasyonu uygulamak istiyorsanız beyazı farklı renklerle kombinlemek ve boğucu bir ortam yaratmaktan mümkün olduğu kadar kaçınmamız gerekiyor. Bunun için beyaz koltuklar, beyaz bir yemek odası takımı seçecek olursanız, zemin kaplamalarınızda parlak beyaz renklerle tamamlanmış ise, kesinlikle farklı renklerle ufak dokunuşlar yapmanız gerekmekte.

Özellikle perdelerinizde kullanacağınız tamamlayıcı detaylar ve beyaz ile uyumlu krem, kahverengi veya benzer renkler ile detayları tamamlayabilirsiniz. Çok iddialı bir ev yaratmak istiyorsanız beyaz ile altın rengini de tercih edebileceğinizi unutmayın.

Dekorasyonda Beyaz İle Uyumlu Renkler

Beyaz dekorasyon stili sadece kendi başına bir dekorasyon stili değildir, özellikle tamamlayıcı renkler ile gösterişini ve ihtişamını kazanan beyaz dekorasyon modelleri içerisinde en uyumlu renklerden biri altın rengidir. Beyaz dekorasyonda kullanabileceğiniz altın rengi hem gösterişli hem de ihtişamlı bir hava yaratacaktır.

Bunun dışında beyaz ile tam bir loft havası yaratmak istiyorsanız kesinlikle dekorasyonda siyah ve beyazın uyumu muhteşem bir detaydır.

Son olarak daha soft evler yaratmak için kahverengi ve tonlarını tercih ederek hoş bir kontrast yaratabilirsiniz.

Siyah Beyaz Ev Dekorasyonu

Evlerde maskulen bir hava yaratmak istiyorsanız kesinlikle dekorasyonda siyah ve beyazın uyumu tam size göre. özellikle ev için tercih edeceğiniz aksesuarların siyah renklerde olması veya perde, halı gibi aksesuarları siyah tonlarda seçmeniz çok başarılı sonuçlar doğuracaktır. Bunlara ek olarak siyah ve beyazın yanı sıra altın rengini de beraber kullanırsanız görünüm kalitesini arttıracaksınız.

Bu renkleri kullanarak iddialı ve maskulen bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz yatak odaları genellikle kullanışlı yapıları ile çok sık tercih edilir. Ancak genellikle kullanışlı modellerin tercih edildiği yatak odalarında artık daha farklı stillere yer veriliyor. Özellikle avangard beyaz yatak odası modelleri başta olmak üzere iddialı ve göz alıcı yatak odası modellerini mağazalarda çok sık görüyoruz.

Yatak odalarında ihtişamlı yatak başlıklarını kahverengi deriden seçecek olursanız, beyaz yatak odası dekorasyonu çok daha göz alıcı ve göze hoş gelecektir. Bunun yanı sıra özellikle yatak odalarında salonlardan farklı olarak beyaz ile pembe çok daha uyumlu olarak kullanılabilir. özellikle genç kız odalarında beyaz ile pembeyi kombinleyerek çok sofistike bir tarz yaratabilirsiniz.

Yatak odalarında çok kasıntı ve ağır dekorasyon insan ruhunu sıkacak nitelikte olabileceğinden, daha kullanışlı ve içerisinde rahat edebileceğiniz dekorasyon şekillerine yönelmek en doğrusu olacaktır.

Ahşap Beyaz Ev Dekorasyonu

Ahşabın beyaza boyandığı evler daha çok yazlık tarzı daha sofistike evler veya vintage tarzı döşenen evlerdir. Bu tarz country veya vintage evlerde çok şık avangard dekorasyon tarzından çok, daha sade ve şık bir dekorasyon tarzı benimsenmiştir.

Bu tür döşenen evlerde kullanılan aksesuarlar genellikle pastel renkler kullanılarak hazırlanmıştır. Kullanılan aksesuarlar ve detaylarda da ahşap detayların kullanılması tarza uygun bir hava yaratacaktır. örnek vermek gerekirse beyaz ahşabın uyumunu daha çok geleneksel bodrum ve alaçatı evlerinde görebilmek mümkün.

Beyaz Ev Dekorasyonu Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir