Bohem Dekorasyon

Bohem dekorasyon özgürlükçi bir dekorasyon akımı olarak karşımıza çıkıyor. Kelime anlamı olarak çevreden bağımısız ve umursamaz bir tavrı ifade eden bohem dekorasyon tarzı içinde bulunulan anın keyfini ve kuralsız bir yaşamın tarzını ön plana çıkarıyor.

Bohem Dekorasyon Nedir?

Bohem dekorasyon tarzı ilk kez 60’lı yıllarda ön plana çıkmış olan bir akım ve ilk olarak giyim tarzları ile başladı. Bohem tarza ilk ilham veren çingene kültürü ve çingenelerin dünyaya kazandırmış olduğu bir tarz olarak karşımıza çıkıyor. Bohem tarz ilk olarak giyimle ortaya çıktı ancak kendini ifade edebildiği en önemli yapıya bohem dekorasyon ile kavuştu. 60’lı yıllardan günümüze kadar bohem dekorasyon mobilya fikirleri üzerine pek çok farklı örnek karşımıza çıktı, bunlar arasında gerçekten bohem dekorasyonu tüm detayları ile bize sevdirenler de oldu, eksik bazı parçalar ile tarzı aktaramayanlar da, ancak en önemli mevzulardan bir tanesi bohem dekorasyon akımı ne kadar değişime uğrarsa uğrasın ana temelleri ile günümüze kadar çok fazla etkilenmeden ulaşabildi.

Bohem Dekorasyon Mobilya Tarzı

* Bohem dekorasyon mobilya seçiminde en önemli faktörlerden bir tanesi farklı bir tarz üzerine kurulmuş olan ucuz mobilyaların bir araya getirilmesidir. Üstelik burada bir uyumun gerçekleşmesi söz konusu değil, yani birbiri ile uyumsuz olan pek çok parçanın bir arada rahatlıkla kullanılabildiği bir dekorasyon akımıdır.

* Bohem dekorasyon tasarımı içerisinde önemli olan noktalardan bir diğeri ise, mekana kattığınız aksesuar ve bohem dekorasyon mobilya modellerinin size benzemesidir. Yani sizden bir şeyler olduğunu hissettiğiniz, kendinizden bir parça olarak hissettiğiniz özel objelerin değeri çok büyüktür.

* Bohem dekorasyon tarasımı içerisinde yer alan renkler birbirleri ile tamamı ile uyumsuzdur demiştik, buna ek olarak renklerin birbiri içine geçtiği çok detaylı desenlerin hakim olduğunu görüyoruz. Yani bu dekorasyon akımı içerisinde detaylar çok ancak bu detayların anlamı ve göze hoş gelişide gayet anlamlı ve uyumludur. Adındanda anlaşılacağı gibi bohem dekorasyon gamsız ve dünya dertlerinden uzak, ancak rahatlatıcı ve hoş bir dekorasyon akımı olarak bilinmektedir.

Modern Bohem Dekorasyon

* Sizde evlerinizde modern bohem dekorasyon tarzını oluşturmayı planlıyorsanız, uygulamanız gereken en önemli detay desen ve renklerin birbiri ile çokça iç içe olmasını sağlamak ve aslında karmaşık gibi görünen bir desen şenliği yaratmak olmalıdır. Bohem dekorasyon içerisinde renklerin birbiri ile çok uyumlu olmasına gerek olmadığını betimlemiştik.

* Modern bohem dekorasyon stilinde son dönemlerin moda akımlarından bir tanesi olan ahşap dekorasyon objelerine yer vererek çok daha sıcak bir atmosfer yaratmak mümkün. (Tıklayarak ham ahşap dekorasyon fikirleri ile ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.)

* Bunun yanı sıra son olarak endüstriyel aydınlatma seçenekleri veya büyük aydınlatma objeleri bohem dekorasyon önerileri arasında yer alabilir. Özellikle büyük aydınlatmalar bohem ruhun asiliğini daha çok ön plana çıkarabilmektedir.

Bohem Dekorasyon Örnekleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir