Country Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

country-yatak-odalari

Country Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Doğal ortamlarda bulunan camları açık havaya açılan pencereleri olan doğal dekorasyon ile döşenmiş olan evlere country evler diyoruz. Ancak günümüz şartlarında pek çoğumuz bu doğal ortamlarda yaşama fırsatı bulamıyoruz ancak modern evlerimize country tarzı odalar oluşturarak bu havayı yakalayabiliriz.

Country Tarzı Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

* Genellikle doğal renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı country tarzı yatak odaları içerisinde toprak rengi ve bej rengin tonlarını tercih etmelisiniz. Ancak çok kokoş ve süslü püslü bir dekorasyon oluşturmaktan uzak durmalısınız.

* Country yatak odası takımları genellikle doğal ahşap malzemelerden üretilmekte ve işlenmemiş ahşap aksesuarlar ile tarz desteklenmelidir. Renkli mobilyalar ve iddialı renkleri country dekorasyon içerisinde görmek mümkün değil.

* Yatak odalarında kullanılan kumaş seçiminde ise genellikle açık renk fon üzerine çiçek desenli kumaşları kullanabilirsiniz. Country yatak odası perdeleri ve nevresim takımlarında bu detayları kullanabilirsiniz.

* Bunun dışında kullanılan mobilyalarda çok fazla işçilik olmasına gerek yok ancak ferforje yatak başlıkları ve aksesuarlara yatak odanızda yer verebilirsiniz, çok uyumlu duracaktır. Yer kaplamaları ve tavan renginin açık tonlarda olması ferforje detayını daha çok ön plana çıkaracaktır. Ayrıca beyaz oturma grupları da ferforje detaylar ile hoş durmaktadır.

* Country yatak odası dolapları için tercih edeceğiniz seçenekler de ahşap detaylı doğal ürünler olmalı. Bunun yanı sıra fazla gösterişli olmayan aynaları yatak odası dolaplarınızda tercih edebilirsiniz. Ayrıca yatak odalarınızı çiçekli yastık ve minderler, sevdiğiniz tarza uygun olan dekoratif tablolar ile süsleyerek güçlendirebilirsiniz.

country-yatak-odasi-takimlari country-yatak-odasi-dekoru country-tarzi-yatak-odasi-dekorasyonu country-tarzi-dekorasyon-fikirleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir