Dekorasyonda Kara Tahta Modası

Kara tahtalar 90’lı yıllarda öğrenci olan bizlerin ortak noktalarından bir tanesidir. Özellikle tebeşir savaşları hiç birimizin akıllarından çıkmayacak kadar özel anılar. Son dönemlerde dekorasyonda kara tahta modası ortaya çıktı ve geçmişimize dönüşü bu kez okullarda değil evlerimizde yer alan dekorasyon ürünlerinde görüyoruz. Pek çok farklı obje üzerine uygulanabilen kara tahta kaplaması uygulandıktan sonra tebeşir yardımı ile dilediğiniz desen ve yazıyı bu alanlara aktarabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz kara tahta modelleri üzerine bir resim galerisi oluşturduk buradan edineceğiniz ilham sayesinde sizde arzu ettiğiniz tüm alanlara kara tahta uygulaması gerçekleştirerek çok yaratıcı sonuçlar elde edebileceksiniz. Ancak öncesinde kara tahta nasıl yapılır ve ne gibi malzemeler kullanılarak hazırlanır bundan bahsedelim.

Kara Tahta Yapımı

Gderekli Malzemeler

* İstediğiniz boyutlarda su kontrası (Kara tahtayı uygulayacağımız malzeme)

* Tebeşir

* Hazır kara tahta boyası (Büyük yapı marketlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.)

Kara Tahta Yapılışı

* Kara tahtalar çerçeve içerisine uygulanabileceği gibi, komple tam duvara da uygulanabilir. Eğer tüm duvarı kara tahtaya dönüştürmek istiyorsanız sadece kara tahta boyasının uygulanması yeterli olacaktır.

* Ancak belirli ve sınırlı alanlara uygulayacaksanız özellikle su kontrası üzerine uyguladığınızda ileride kara tahtadan bıkacak olursanız kolaylıkla kaldırabileceksiniz. Ancak duvara uygulanan kara tahta uygulamaları duvar zımparalanım boyanmadan temizlenmeyecektir.

* Kara tahta boyamızı alıyoruz ve çok iyi şekilde karıltırıyoruz, bazı durumlarda rafta uzun süre beklediği için içerisinde bulunan bileşenler ayrışmış olabileceği için kesinlikle çok iyi karıştırmalısınız.

* Karıştırma işlemi gerçekleştirildikten sonra yumuşak uçlu bir fırça ile sürekli aynı yöne olacak şekilde kara tahta boyasını uyguluyoruz. 2 Saat içerisinde kuruyacaktır ancak tebeşir ile yazıp çizmek için 24 saat tam kuruma süresini beklemeniz gerekiyor.

Kara tahta yapımı sadece duvarlar üzerine değil pek çok obje üzerine uygulanabilen bir durumdur. Özellikle son dönemlerde çaydanlıklara, vazolara, aydınlatma ürünlerine ve pek çok farklı objeye kara tahta boyarı uygulanabilir.

kara-tahta-yapimi kara-tahta-modasi kara-tahta-modelleri kara-tahta-nasil-yapilir kara-tahta-yapilisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir