Dekoratif Duvar Rafları

Duvar rafları modern dekorasyonun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor ve öncelikle kullanışlılık açısından evlerimizde tercih ettiğimiz bir aksesuar. Eski dönemlerde salonlarda kullanılan vitrin ve büyük konsollar hem çok fazla yer kaplıyordu hem de çok hantal ve kullanışsız eşyalardı. Dekoratif duvar rafı modelleri ise çok daha efektif ve kullanışlı olarak tasarlanıyor, bu sayede hem eşyalarınızı üzerinde çok şık bir şekilde sergileyebiliyoruz hem de eşyalarımız için çok iyi bir saklama alanı olarak hizmet veriyor.

Bazıları dekoratif raflar ile ilgili asla saklama alanı olamaz düşüncesine sahip olabilir ancak sizler için yurt dışından derlemiş olduğumuz resim galerisini inceleyecek olursanız özellikle salaş dekorasyon tarzına sahip rahat evlerde rafların çok daha kullanışlı şekilde kullanılabildiğini ve otantik tabakların radlarda çok şık durduğunu görüyoruz.

Dekoratif raf modelleri ile ilgili sizler için sunduğumuz önerileri inceleyecek olursanız görsel açıdan rafları doğru şekilde kullanabileceksiniz, bunun dışında dekoratif raf örnekleri ile ilham alarak evleriniz için kullanışlı ve görsel açıdan zengin raf sistemleri uygulayabilirsiniz.

Evlerimizde Dekoratif Raf Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

* Dekoratif raf modelleri duvarlara uygulanırken orantısız ve açısız şekilde yapılmamalı kesinlikle düz bir şekilde monte edilmelidir, bu noktada su terazilerinden faydalanabilrsiniz.

* Bunun dışında evinizde rafların olduğu bölümleri çok iyi seçmelisiniz, yere çok yakın veya yerden çok uzak raf modelleri genellikle hoş görünmeyecektir. Rafları montaj yaparken en uygun yükseklik seviyesi 1.75 boyunda bir insanın göz seviyesidir. Bu sayede raflarınızda sergileyeceğiniz aksesuar ve eşyalar çok daha şık bir görsellik oluşturacaktır.

* Dekoratif raf örnekleri genellikle ülkemizde yanlış kombinasyonlar ile sunulmakta, yaptığımız incelemelere göre yurt dışında raf sistemleri görsel açıdan çok daha uyumlu şekilde dekorasyona dahil edilebilmektedir. Sizin için en önemli önerilerimizden bir tanesi dekoratif raf önerileri uygulanırken duvar rengi koyu olan yerlerde açık renk rafların kullanılması gerektiği, açık renk duvar renklerinde ise koyu renkli raf modellerinin tercih edilmesi gerektiğidir.

* Son dönemlerde dekoratif raf sistemleri içerisine yerleştirilen led ışıklar ile çok şık aydınlatma seçeneklerinin oluşturulduğunu görüyoruz, sizlerde yapı marketlerden kolaylıkla temin edebileceğiniz led şeritleri duvar raflarına montaj edebilirsiniz.

* Don olarak dekoratif duvar rafı alırken üzerinde ne kadar yük taşıyacağı ile ilgili olan bölümü çok iyi incelemeli ve bu doğrultuda üzerinde sergileyeceğiniz eşyalarınızın ağırlığını hesaplayarak ürün satın almanız gerekmektedir. Bazı raflar çok az sayıda kitabı bile taşımakta zorlanabilir ve eğilirler, elbette bunun nedeni asla rafların niteliğinden dolayı değil sadece bağlantı elemanlarının yetersiz ve güçsüz olmasından dolayıdır.

One Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir