Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Olmalı?

Duvar kağıdı dekorasyon fikirleri incelendiğinde akla ilk gelen dekorasyon objesi, üstelik neredeyse 100 yıldır moda olan ve sürekli kendini yenileyen bir sektör. Hal böyle olunca sürekli yenilenen ve insanların beğenilerine göre çeşitlilik gösteren duvar kağıdı modelleri evlerimizi renklendiriyor. Sizler için duvar kağıdı seçimi püf noktaları üzerine söyleşimize başlayalım.

Duvar Kağıdı Seçimi Püf Noktaları

* Duvar kağıdı dekorasyon fikirleri incelendiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi duvar kağıtlarının dayanıklı ve uzun ömürlü olmasıdır. Özellikle zamanla yapılan temizlik ve bu gibi işlemler duvar kağıtlarının yıpranmasına neden olur, bu nedenle dayanıklı ve zarar görmeyen duvar kağıdı dekorasyon örnekleri tercih etmenizde fayda var.

* Duvar kağıtları dayanıklılık özelliğinin yanı sıra görsel açıdan farklılık yaratmak için kullanılan ürünlerdir. Bu nedenle dekorasyon tarzınıza uygun renklerde duvar kağıdı dekorasyon örnekleri üzerine bir araştırma yapabilir ve en uygun duvar kağıdını seçebilirsiniz, ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi dekorasyon renginize uygun renklerde duvar kağıtları seçmelisiniz olacaktır. Dekorasyonunuzla zıt renklerde ve tarzlarda seçeceğiniz duvar kağıtları modelleri çok kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle sizin için hazırladığımız galerilere göz atabilirsiniz.

* Bunun dışında duvar kağıtları çok farklı seçeneklerde üretilir ve her oda için farklı tarzlarda duvar kağıtları bulabilmek mümkündür. Özellikle ayrımını yapmanız gereken en önemli noktalardan bir tanesi iş yeri, salon ve oturma odası ile çocuk odaları için seçeceğiniz duvar kağıdı desenlerini ve renklerini ayırt etmek olmalıdır. Bunun için size duvar kağıdı dekorasyon önerileri adı altında bir galeri oluşturduk, buradan faydalanabilirsiniz.

* Özellikle çocuk odaları için duvar kağıdı seçiminde çok daha renkli ve üzerinde çocuklarınızın sevdiği animasyon ve kahramanları barındıran kağıtları tercih edebiliriz, bu noktada seçimi çocuklarımıza bırakırsak daha neşeli ve mutlu oldukları odaları dizayn edebilirler. Duvar kağıdı kaplama işlemi çok daha detaylı olarak son dönemlerde kendi resimlerimizi bile duvar kağıtlarına akyarabiliyorlar, bu durum çok daha efektif ve eğlenceli duvar kağıdı modellerinin ön plana çıkmasını sağlıyor.

Duvar Kağıdı Dekorasyon Önerileri

Duvar Kağıdı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

* Duvar kağıtları silinebiliyor olmalı

* Darbelere karşı dayanıklı ve uzun ömürlü olmalı

* Kolaylıkla sökülebilmeli ve altında iz kalmamalı, ayrıca istenildiğinde yeniden yapıştırılabilmeli ve deforme olmamalı

* İthal veya yerli ürünler arasında kalite açısından fark yoktur sadece bilmeniz gereken kaliteli duvar kağıdı seçiminde dikkat etmeniz gerekenlerdir, bu noktada yukarıda belirttiğimiz kriterlere uygun olarak seçeceğiniz duvar kağıtlarından çok uzun süre aynı görselliği alabilmeniz mümkün.

Duvar Kağıdı Dekorasyon Örnekleri

Salon Duvar Kağıdı Modelleri

salon-duvar-kagidi-ornekleri-4 salon-duvar-kagidi-ornekleri-1 salon-duvar-kagidi-ornekleri-2 salon-duvar-kagidi-ornekleri-3

Çocuk Odası Duvar Kağıdı Örnekleri

cocuk-odasi-duvar-kagidi-ornekleri cocuk-odasi-duvar-kagidi-modelleri

Ofis İçin Duvar Kağıdı Örnekleri

ofis-duvar-kagidi-ornekleri-4 ofis-duvar-kagidi-ornekleri-1 ofis-duvar-kagidi-ornekleri-2 ofis-duvar-kagidi-ornekleri-3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir