Kiralık Eve Dekorasyon Önerileri

kiralik-ev-dekorayonu

Kiralık Ev Nasıl Dekore Edilmeli

Kiralık evler genellikle ev sahiplerinin gölgesinde ve kısıtlı şekillerde dekore edilebilen evlerdir. Kiralık evlerde yapılabilecek dekorasyon seçenekleri sınırlı olmakla birlikte evde bulunan demirbaşlardan olan zemin kaplamaları, duvarlar ve diğer ana hatlar üzerinde değişimler yapılamaz. Ancak kiralık evlerde de bazı ufak detaylar ile çok güzel dekorasyon seçenekleri elde edebilirsiniz. Sizler için kiralık evlerde dekorasyon seçenekleri üzerine bir söyleşi hazırladık. Özellikle ev sahibinizi sinirlendirmeden ve dikkat çekmeden kiralık ev dekorasyonu üzerine incelemelerimizi paylaşalım.

Özellikle kendi eviniz olmayan bir ev için çok az maliyetle görsel açıdan zengin bir dekorasyon tarzı oluşturabilirsiniz.

Kiralık Evlerde Yapılabilecek Dekorasyon Önerileri

Boya İle Tarzınızı Yaratın

* Kiralık evlerde veya satın aldığımız evlerde genellikle taşınmadan önce ilk olarak evimizi boyatırız. Bu detay hiç bir ev sahibini asla rahatsız etmez ve evinizde kendi tarzınız için ilk aşamayı gerçekleştirmiş olursunuz. Evinizi boyarken genellikle sezonun modası pastel tenkleri tercih etmenizi ve aynı renge boyatacağınız odalarda bile farklı duvarlarda aynı rengin farklı tonlarını kullanmanızı öneririz. Bu sayede derinlik hissini daha çok yansıtmış olacaksınız.

Kiralık Evlerde Duvarlara Çivi Çakmak Yasak Olabilir

* Duvarlara çivi çakılması bazı ev sahipleri için sakıncalı bir durum olarak görülüyor olabilir. Bu gibi durumlarda duvarlarınız için düşündüğünüz tablolarınızı daha farklı seçeneklerle değerlendirmeniz gerekebilir. Özellikle son dönemlerde çıkan yapışabilen duvar tablo askıları çok iyi bir seçenek. Dilediğiniz tabloyu istediğiniz yere asabilir ve sıkıldığınızda ardında iz bırakmadan kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Duvara Monte Edilen Raflar Yerine Raf ÜniteleriTercih Edebilirsiniz

* Raf sistemleri bir ev için en hoş detaylardan bir tanesi ancak kiralık evlerde duvarları delerek rafların monte edilmesi uygun görülmeyebilir. Bu gibi durumlarda tercih edilebilecek en iyi seçeneklerden bir tanesi raf ünitelerinin tercih edilmesidir. Bu sayede hem görsel açıdan dilediğiniz tüm eşyalarınızı sergileyebileceksiniz hem de görsel açıdan hoş bir dekorasyon objesi yaratmış olacaksınız. Raf üniteleri kiralık ev dekorasyonu içerisinde vazgeçilmez eşyalardan bir tanesidir.

kiralik-ev-dekorayon-fikirleri

Kiralık Ev Dekorasyonu İçin Sizi Yansıtan Renkleri Kullanın

* Renkler ev dekorasyonunda sizi en iyi anlatan detaydır, bu nedenle evinizi dekore ederken en sevdiğiniz renkleri kullanmalısınız, özellikle canlı renklerin insan psikolojisinde olumlu etkileri olduğu biliniyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay renkler arasındaki geçişleri düzenli bir şekilde ayarlayabilmek olmalıdır. Uyumlu renkler ile tasarlanmış bir dekorasyon tarzı içerisinde birbiri ile aynı mekanlar bile çok farklı görünümlere kavuşabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir