Küçük Odalar İçin Dekorasyon Fikirleri

Küçük odalar uyumsuz eşyalar ile düzenlendiğinde iyice karmaşık ve daraltıcı bir hale gelebiliyorlar. Bu nedenle küçük oda dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi odaya uygun eşyaların seçilmesi olacaktır. Küçük odalar genellikle evlerin birden dazla odasına karşımıza çıkabiliyor.Küçük oda problemi özellikle küçük oturma odaları ve küçük yatak odaları olarak karşımıza çıkabiliyor.

Son dönemlerde yapılan yeni inşaat projeleri incelendiğinde, projelerde salonları büyük tutarak evi daha gösterişli göstermek açısından yatak odaları ve küçük odaların dar olarak tasarlandığını görmekteyiz.

Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Küçük yatak odası dekorasyonu için en uygun önerilerden bir tanesi odanın maksimum düzeyde kullanışlı olmasını sağlamaktır. Odaya sadece işlevinden fayda elde edeceğimiz eşyaların düzenli bir dizilimle yerleştirilmesi gerektiğini unutmayalım. Oda içerisinde ne kadar az eşya olacak olursa, yatak odamız o kadar geniş görülecektir.

Küçük Yatak Odasını Büyük Göstermek İçin;

* Raf ve dolap sistemleri ile depolama alanlarınızı arttırarak, odanızda ortalıkta bulunan eşyaların bu saklama alanları sayesinde ortadan kaldırılması, odalarınızı olduğundan daha geniş gösterilmesi açısından çok önemli. Bu nedenle çok kaba olmayan dolaplar ve saklama rafları küçük yatak odası dekorasyonu açısından en büyük kurtarıcılardan bir tanesidir.

* Bazı yatak odası takımları incelendiğinde yatak başlıklarının saklama alanları bulunduğunu görmekteyiz. Bu gibi saklama alanları bulunan yatak başlıklarının küçük odalar için çok kullanışlı olduğunu söylemekte fayda var. Böylelikle bir saklama alanınız daha oluşacak ve bu sayede yatak odanızın daha ferah görüneceğini göreceksiniz.

* Eğer yatağınızı yerleştirdikten sonra ayak ucu kısmında boş alan kalıyorsa buralara son dönemlerin en önemli dekorasyon modaları arasında gösterilen sandıklardan koyabilirsiniz. Bu sayede geniş bir saklama alanına daha sahip olacaksınız.

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük Oda Dekorasyonu Püf Noktaları

* Oturma odaları evlerimizin en eğlenceli bölgelerinden bir tanesi olarak bilinir. Özellikle soğuk kış günlerinde aile üyelerinin daha çok bir arada olabileceği ve rengarenk tasarlanan odalar olarak bilinir. Oturma odalarımız normalde olması gerektiğinden daha ufak olarak tasarlanmış ise, bu durumda bizde ona uygun bir dekorasyon ile küçük oturma odası dekorasyon fikirleri uygulayarak oturma odalarımızı olduğundan daha geniş gösterebiliriz. 

* Oturma odaları rahatlığın ön planda olduğu alanlardır ancak yinede ufak ve rahat olabilecek oturma gruplarının olduğunu bilmeniz gerekmekte. Mekanlarınızı boğmayacak küçük oturma grupları ile daha ferah alanlar yaratabileceksiniz.

* Diğer yandan küçük avizeler ve mümkün olduğu kadar az ev aksesuarı bulundurmalısınız. Bunun yanı sıra küçük oturma odası dekorasyonu tasarlanırken açık renkli ve canlı renkleri tercih edecek olursanız mekanlarınızın daha ferah ve geniş olacağını unutmayın. Koyu renkler küçük alanları olduğundan daha dar gösterecektir.

Küçük Oda Dekorasyon Örnekleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir