Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

Salonlar evlerimizde en çok özenerek dekore ettiğimiz alanlardır. Salon dekorasyonunda özellikle kaliteden ve şıklıktan ödün vermek istemeyiz. Son dönemlerde ülkemizde inşaat sektörünün ne kadar çok geliştiğini hepimiz biliyoruz ve yapılan evleri çok avantajlı ödeme planları ile satın alabilmek mümkün. Ancak yeni evlerin en büyük problemlerinden bir tanesi eski evlerde olduğu gibi geniş metrekarelere sahip olmamaları, hal böyle olunca ufak evler için dekorasyon seçenekleri değerlendirilmek zorunda kalıyor.

Sizler için evimizin en önemli yeri olan salonlar için küçük salon dekorasyon önerileri üzerine bir inceleme gerçekleştirdik. Birlikte inceleyelim;

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

* Salonumuz küçük olduğu için yapmamız gereken en önemli tercih küçük ve minimalist mobilyaların seçilmesi olmalıdır. Özellikle küçük salonlar için dekorasyon örnekleri incelendiğinde en hoş duran tarzın modern dekorasyon tarzı olduğunu görüyoruz. Avangard ve klasik dekorasyon önerileri genellikle küçük salonlarda boğucu bir hava yaratabiliyor.

* Bunun dışında gereksiz aksesuar, fazladan raflar, çok aşırı tablo ve resimler ile ihtiyacın fazlası olan oturma ürünleri asla salonda boşa yer işgal etmemeli. Unutmayın küçük salon dekorasyonu içerisinde ihtiyaç olmayan fazladan eşyaların hiç birine yer yok, sadece kullanılan mobilyalar salonda yer alabilir.

* Evlerinizde kullanacağınız az sayıda aksesuar çok daha şık duracak ve sadeliğin ön plana çıktığı şık bir hava yarata bileceksiniz. Özellikle sevdiğiniz ve şık bulduğunuz aksesuarlarınızın bu sayede daha çok ön planda olmasını sağlaya bileceksiniz.

* Ayrıca salonlarda büyük aynaların moda olduğu bu sezon sizde salonlarınızda duvardan duvara ayna seçenekleri uygulayabilirsiniz. Küçük ev dekorasyonu ayna kullanımına çok müsaittir ve aynalar mekanların normalden çok daha geniş görünmesini sağlar.

* Perde seçimi olarak özellikle açık renkleri tercih ederseniz odalarınızı daha geniş gösterme şansına sahip olacaksınız, bu senenin modası olan çiçek desenli perdeleri seçebilirsiniz.

* Küçük salon dekorasyonu için aydınlatma seçenekleri ise özellikle dikkatli seçilmelidir. Çok büyük aydınlatma ürünleri, avizeler, abajurlar ve gece lambaları seçilecek olursa salonlarınız boğucu ve ufak görünecektir. Küçük salonlarda genellikle dekorasyonun rengi ile uyumlu tonlarda aydınlatma seçenekleri kullanılmalı ve abartılı model ve boyutlardan kaçınılmalıdır.

kucuk-salon-dekoru kucuk-salon-dekor kucuk-salon-dekorasyon kucuk-salon-dekorasyon-fikirleri kucuk-salon-dekorasyonlari kucuk-salon-dekorasyon-onerileri kucuk-salon-dekorasyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir