Led Şerit Aydınlatma Dekorasyon

Led şerit aydınlatma sistemleri son yıllarda hatayımıza giren en yaratıcı aydınlatma fikirlerinden bir tanesi olarak dikkati çekmekte. Özellikle dekoratif led aydınlatma sistemlerinin güvenli, ekonomiki tasarruflu sistemler olması ve çevre dostu sistemler olması çok fazla tercih edilmelerine neden oluyor. Bunun dışında led aydınlatma dekorasyon modelleri incelendiğinde en çok ilgi çeken yöntemlerden biride mobilya firmalarının üretimde olan bir çok modellerinde led aydınlatmaları kullanıyor olması.

Örnek vermek gerekirse yatak odası takımları içerisinde dolap kapaklarının içerisine yerleştirilen led aydınlatma sistemleri çok hoş bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Bunun yanı sıra özellikle salonlarda kullanılan led aydınlatmalar hem gözü yormuyor hemde aydınlanma ihtiyacını fazlasıyla karşılayabilecek nitelikte. Sizler için evlerinizde uygulayabileceğiniz dekoratif led aydınlatma fikirleri ile ilgili örnekleri hazırladık.

Led Aydınlatma Dekorasyonu Nerelerde Kullanılabilir?

* Led şerit aydınlatma sistemleri yukarıda da bahsettiğimiz gibi salon ve yatak odalarında çok hoş sonuçlar vermektedir. Özellikle salonlarınızda kullandığınız aynaların arka kısımlarına döşenen led şerit aydınlarmalar ile güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Buna ek olarak modern tv ünitelerinizin arka kısımlarına döşenen led şerit aydınlatmalar hem gözünüzü yormayacak hem de güzel bir ortam yaratacaktır. Diğer yandan yatak odalarınızda loş bir ortam yaratabilmek için dolaplarınızın kapaklarına led şeritler döşeyebileceğiniz gibi yatak başlıklarınızın arka kısımlarıda led şeritler için çok uyumludur.

* Led aydınlatma şeritler sadece evinizin şık alanlarında değil aynı zamanda banyo mutfak gibi fayans kaplı alanlarında da çok iyi sonuçlar veriyor. Özellikle fayans kaplı olan alanlarda led şeritler çok parlak ve şık bir aydınlatma tarzı yaratıyor. Ancak su ile teması olan alanlarda led şeritleri kullanacaksanız kesinlikle silikon kaplı suya dayanıklı led şeritler kullanılmasını öneririz. Ayrıca mutfak ve banyolarda kullanılan led şeritler fayans ve zemin kaplamaları ile uyumlu renklerde tercih edilmelidir. Aksi halde çok parlak ışıklar elde edileceği için uyumsuz renkler sırıtabilecektir.

* Led şeritlerle dekoratif sonuçlar elde etmek istiyorsanız yapabileceğiniz en yaratıcı fikirlerden bir tanesi ise, duvarlarınızda asılı olan tabloların arka kısımlarına led aydınlatma şeritler çekmeniz olacaktır. Elde ettiğiniz görüntünün güzelliği karşısında hayrete düşeceksiniz.

* Son olarak evinizde merdiven bulunuyorsa led şerit aydınlatma sistemlerin en etkili şekilde merdivenlerde kullanabilirsiniz. Bunun için ya merdiven pervazlarını tercih edebilirsiniz yada merdiven basamaklarının alt kısımlarına led aydınlatma şeritleri döşeyebilirsiniz. Çok hoş bir görünüm elde edeceksiniz.

Not: Led aydınlatma şeritler kolaylıkla bükülüp kıvrılabildiği için evinizde pek çok farklı alanda kolaylıkla kullanabilir ve güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Led şerit aydınlatma sistemleri kendinden yapışkanlıdır ve bu sayede dilediğiniz şekillerde istediğiniz yere yapışabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir