Mavi Beyaz Ev Dekorasyonu

Mavi ile beyaz renk birbiri ile en uyumlu renklerdir, özellikle ege sahil kasabalarında gördüğümüz beyaz renkli evler ve mavi renkli cam çerçeveleri içimizin gitmesine ve özenmemize neden olur. Ege bölgesine ne zaman tatile gitsem her döndüğümde kesinlikle evimde bu renkleri kullanıyorum ve bir yerlerde mavi ile beyazı bir araya getirerek hoş bir kombinasyon oluşturuyorum.

mavi-beyaz-dekor

Mavi beyaz dekorasyon örnekleri incelendiğinde genellikle yazlık evlerde çok efektif ve yaratıcı olarak kullanılabilen bu renkler dekorasyonun tamamında dört mevsim kullanılabiliyor. Genellikle modern ve minimalist çizgiler ile döşenmiş olan mavi beyaz dekorasyon ile dekore edilmiş evler, en çok doğa ile iç içe evlerde kendini buluyor. Bahçe kültüründe çok yaratıcı bir görünüm sağlayan bu iki güzel rengin birleşimi, iç açıcı ve ferah bir hava yaratıyor.

mavi-beyaz-dekorasyon

Mavi Beyaz Ev Dekorasyon Önerileri

* Mavi beyaz ev dekorasyonu özellikle duvar dekorasyonunda çok güzel sonuçlar verir. Mavi bir duvar kağıdı üzerine beyaz resim çerçeveleri asacak olursanız canlı ve hoş bir dekorasyon yaratmış olursunuz. Bunun tam tersi beyaz duvarlara mavi çerçeveler ise ege bölgesine özgü evlere benzer bir hava yaratacaktır.

mavi-beyaz-ev-dekorasyonlari

* Bunun dışında salonlarda mavi beyaz dekorasyon oluşturmak için minimalist bir dekorasyon isteyenler ufak detaylarda mavi aksesuar ve objeleri tercih edebilirler, ancak daha net ve iddialı bir mavi beyaz dekorasyon için koltuk, duvar ve zemin renklerinde mavi beyaz detaylı ürünler tercih edilmelidir. Unutmayın mavi ve beyaz eşit olmamalı, mavi çok kullanılmak isteniyorsa beyaz 4/1 oranında kullanılmalıdır. Bu sayede daha dikkat çeken ve hoş bir görsellik elde edilebilir.

mavi-beyaz-ev-dekorasyonu

* Mavi beyaz dekorasyon renkleri mutfaklar içinde tercih edilebilecek seçenekler arasında yer almaktadır. Özellikle mutfaklarda seçilen beyaz eşyalarda tercih edilebilecek mavi rengi çok hoş duracaktır. Ancak mutfakların dolaplarında bu yıl moda olan parlak malzemeleri tercih edecekseniz, parlak mavi mutfak dolapları muhteşem bir derinlik ve hava yaratacaktır.

mavi-beyaz-dekorasyonlar

* Mavi beyaz dekorasyon fikirleri incelendiğinde pek çok farklı mavi tonu tercih edildiğini görmekteyiz, bu renkler arasında yumuşak geçişleri sağlamalıyız, birbirine yakın mavi tonları ile oluşturulan dekorasyonda beyaz eklenerek muhteşem sonuçlar elde edilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir