Minimalist Dekorasyon Önerileri

Minimalist Dekorasyon Ne Demek

Minimalist dekorasyon gösterişten uzak sade parçaların bir araya getirilerek bir renk uyumu içerisinde şekillendirildiği dekorasyon biçimidir. Minimalist tarz özellikle modern mobilyaların harmanlanarak bir araya getirildiği dekorasyon biçimidir. Yani klasik ve avangard tarzda üretilmiş olan iddialı mobilyalara minimalist dekorasyon örnekleri içerisinde yer yoktur.

Minimalist Dekorasyon Püf Noktaları

* Minimalist dekorasyonda evlerin genellikle ferah ve boş alanların fazlaca kalacağı şekilde döşendiğini görmekteyiz. Minimalist mobilya seçenekleri ile döşenmiş olan evlerde fazladan eşya ve aksesuarlara yer yoktur.

* Genellikle açık renkler kullanılan minimalist tarz içerisinde keskin renk geçişleri bulunmuyor ve renkler arasında genellikle ton farkları ile geçişler sağlanır.

* Minimalist salon dekorasyonunda da tıpkı evin tamamında olduğu gibi sade seçimlerde bulunmalısınız ve maskulen renkler olan siyah, altın rengi gibi renkler yerine pastel renkler ve açık kahverengi tonları tercih etmelisiniz. Minimalist dekorasyon örnekleri içerisinde asla gösterişe yer olmadığını unutmayın.

* Minimalist dekorasyona sahip evler için kullanılan aydınlatma seçeneklerinde ise sade aydınlatma ürünleri ile birlikte genellikle loş aydınlatmalar tercih ediebilir. Gözü yoracak ve çok fazla şatafatlı aydınlatma seçenekleri ile, renkli led aydınlatmalar bu tür dekorasyon tarzı için pek uygun olmayabilir. Bu nedenle bej, kahverengi ve doğal ahşap rengi aydınlatma ürünleri ile loş aydınlatma seçeneklerini tercih ederseniz istediğiniz sonuçları elde edebileceksiniz. Aydınlatma ürünlerinde de yine minimalist mobilya örneklerinde olduğu gibi modern aydınlatma ürünleri tercih edilebilir.

Minimalist sade dekorasyon üzerine elde ettiğiniz bilgiler doğrultusunda düzenlemiş olduğunuz salon dekorasyonunda özellikle salonunuzun bir köşesine renkli tekli bir koltuk koyabilir ve bu sayede evinize renk katabilirsiniz.

Minimalist Dekorasyon Örnekleri

minimalist-sade-dekorasyon-ornekleri minimalist-sade-dekorayon minimalist-dekorasyon minimalist-dekorasyon-fikirleri minimalist-dekorasyon-modelleri minimalist-dekorasyon-onerileri minimalist-dekorasyon-ornekleri minimalist-ev-dekorasyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir