Modern Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekoru eskiden çok daha sade ve standart formlarda karşımıza çıkardı ancak son yıllarda mutfaklar çok daha farklı formlara bürünebiliyor. Özellikle mutfak eşyası üreten firmaların tasarım anlayışının çok üst düzeylere çıktığını görüyoruz. Özellikle modern mutfak dekorasyonu üzerine konuşacağız ve mutfağımızı baştan yaratmak için bazı püf noktalarının üzerinde duracağız.

Modern Mutfak Dekorasyonu Önerileri

* Mutfakların vazgeçilmez en önemli fonksiyonel ihtiyacı dolaplardır. Dolaplarımızı canlı renklerde seçecek olursak modern mutfak dekoru için uygun bir tercih olacaktır. Buna ek olarak mutfak dolaplarınızın alt kısımlarına led şerit aydınlatmalar yerleştirecek olursanız çok hoş bir görüntü elde edeceksiniz.

* Ayrıca son zamanlarda zemin kaplamalarında sade modellerden çok renkli ve parlak zemin kaplamaları tercih edilmekte. En çok ilgimizi çeken model ise laminant parke görünümlü granit zemin kaplamaları.

* Bunun dışında mutfaklar yemek hazırlanan ve yemek yenen ortamlar olduğu için bir masa ve sandalyelerin bulunması gerekiyor. Burada modern mutfak dekorasyonu için en uygun modelin yüksek bar sandalyeleri ile yüksek bir masa olduğunu düşünüyoruz.

* Duvar kaplamaları veya boya seçiminde ise kolay silinebilir ürünlerin kullanılması mutfaklar gibi sürekli yemek hazırlanan alanlarda oluşabilecek lekelerin kolay temizlenmesi açısından önemli bir tercih olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan bir tanesi mutfak dolapları ile uyumlu renklerde duvar kaplamaları veya renklerin kullanılması olacaktır. Özellikle ir duvarın yeşil bir diğer duvarın beyaz olması gibi farklı renkler çok hoş sonuçlar verebiliyor. Bunun dışında mutfaklar için özel olarak üretilmiş olan sticker duvar kaplamaları ile çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

* Modern mutfak dekorasyonu aydınlatma seçiminde ise genellikle retro aydınlatmalar veya endüstriyel tarzlarda aydınlatma seçenekleri tercih edilebilir. Metal aydınlatma modelleri modern mutfaklar için iyi bir alternatif olabilir.

* Modern dekorasyon mutfaklar içerisinde genellikle loş aydınlatma seçenekleri yerine canlı renklerde aydınlatma seçimlerinin yapılması en doğru seçim olacaktır.

* Son olarak mutfaklarınızda modern veya vintage tablolar kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra son dönemlerin en moda detaylarından bir tanesi olan kara tahta tabloları mutfaklarınıza yerleştirirseniz günlük eğlenceli notlar alabilir ve hazırladığınız yemeklerle ilgili detay ve notları bu kara tahtalar üzerine yazarak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sizlerde modern mutfak dekorasyonu ile ilgili tecrübelerinizi bizlerle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz. Resim galerimizle ilgili soru öneri ve fikirlerinizi bekliyoruz.

modern-mutfak-dekor modern-mutfak-dekorasyonu modern-mutfak-dekorasyonu-1 modern-mutfak-dekorasyonu-2 modern-mutfak-dekorasyonu-3 modern-mutfak-dekoru modern-mutfaklar modern-mutfak-onerileri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir