Modern Oturma Odası Dekorasyonu

Bir ev için en fonksiyonel olması gereken alanlardan bir tanesi oturma odalarıdır. Genellikle evde olduğumuz zamanlarda oturma odalarımızda vakit geçiririz. Hal böyle olunca bu alanların dekorasyonu çok kullanışlı ve rahat olmak zorundadır. Modern oturma odası dekorasyonu ile ilgili bazı püf noktalarını inceleyeceğimiz yazımızda tüm detayları ile modern oturma odası ile ilgili detaylara göz atalım.

Modern Oturma Odası Dekorasyon Önerileri

* Koltukların rahat ve kullanışlı olması çok önemli, ardından ikinci olarak dikkat etmemiz gereken noktalardan bir tanesi koltuk seçiminde dekorasyon tarzına uygun seçimler yapmak olmalıdır. İlk olarak yapmanız gereken oturma gruplarının seçimi olacaksa bize göre köşe oturma gruplarının tercih edilmedi modern oturma odası dekoru için en doğru seçimdir. Bunun dışında minimalist sade ve çok fazla detaya sahip olmayan oturma gruplarının tercih edilmesi söz konusu olabilir.

* Duvar boyası seçerken dikkat edilmesi gereken nokta ise, koltukların renkli olması durumunda açık renk beyaz ve türevleri renklerin kullanılması gerekmektedir. Buna ek olarak açık renklerde koltuk takımları seçecek olursanız duvarlarınızın renkli olması söz konusu olabilir. Özellikle son yılların modası olan duvarların farklı renklerde boyanması modern oturma odası dekorasyonu için hoş bir tercih olabilir.

* Zemin kaplamalarında ise genellikle parke tercih edilmesi ortama sıcak bir hava katacaktır. Modern oturma odası için mobilya ve duvarlarınızın rengine uygun şekilde dilediğiniz renklerde parke modelleri seçebilirsiniz.

* Tv ünitesi için son günlerin en moda akımlarından bir tanesi olan doğal ahşap görünümlü televizyon sehpası ve kitaplıklar dekorasyona çok hoş bir hava katacaktır.

* Mekanın perdelerini seçerken diğer eşyaları çok renkli seçmediyseniz sezonun modası çiçek desenli perde kanatları ile sade bir tül çok hoş bir tercih olacaktır. Tabi ki bu biraz daha sıcak tarzda döşenmiş modern oturma odası dekorasyon önerisi olmakla birlikte daha, keskin çizgilerde bir dekorasyon oluşturmak isterseniz çok daha düz modellerin tercih edilmesi gerekebilir.

* Halı seçiminde ise bizim tercihimiz çok renkli modellerin kullanılması yerine düz modellerin tercih edilmesidir. Modern dekorasyon biraz daha sadeliği içerisinde barındıran bir dekorasyon akımıdır. Sade desenler ve zıt renkler ile çok daha şık sonuçlar elde edebileceğinizi unutmayın.

Sizlerde modern oturma odaları ile ilgili yorum, görüş ve fikirlerinizi bizlerle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

modern-oturma-odalari modern-oturma-odasi modern-oturma-odasi-dekorasyon-onerileri modern-oturma-odasi-dekorasyonu modern-oturma-odasi-dekorasyonu-1 modern-oturma-odasi-dekorasyonu-2 modern-oturma-odasi-dekorasyonu-3 modern-oturma-odasi-dekorasyonu-4 modern-oturma-odasi-dekoru

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir