Niş Ev Dekorasyon Önerileri

Niş dekorasyonda çok eski tarihlerden, Roma döneminden beri uygulanan bir yöntem. Eski dönemlerde genellikle evlerin bazı odalarında bulunan çıkıntılar şeklinde uygulanıyordu ancak son dönemlerde yapılan evleri incelediğimizde niş odaların yaratıldığı stüdyo daireler bulunduğunu görmekteyiz. Yani 1+1 evlerin tek odasının olmadığını ve salonun ikiye bölünerek farklı bir odaymış gibi tasarlandığını görüyoruz.  Hal böyle olunca niş ev dekorasyonu konusunda bambaşka bir anlayışı benimsemek gerekiyor. Niş dekor için size bazı incelemeler sonucu niş dekor örnekleri ve fikirleri üzerine maddeler düzenledik, birlikte inceleyelim.

Niş Dekorasyon Önerileri

Niş Dekorasyon Nasıl Yapılır?

* Niş dekorasyonda dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi  nişli evlerde bir yatak odasının olmadığıdır. Bu tür evler içerisinde niş ile ayrılmış olan alanlar bulunur ve bu alanları yatak odası olarak düzenlemek oldukça küçük bir ihtimaldir. Evinize gelen herkesin yatak odanızı görmesini istemiyorsanız tabi. Bu nedenle nişli evlerde eğer bir yatak odası oluşturulacaksa kesinlikle yatak olabilen koltukların kullanılması ve uyku sonrası koltuk haline dönüştürülerek evin dekorasyon bütünlüğünü bozmaması sağlanmalı.

* Bunun dışında niş ev modelleri genellikle Amerikan mutfak olarak dizayn edilmiştir bu nedenle mutfağın içerisinde zaten olan bir masa veya mutfağın devamında bir montajlı masa bulunur. Buna ek olarak kesinlikle bir masa daha ekleyerek alanınızı daraltmamalısınız.

* Evlerinizde niş dekorasyon örnekleri büyük odalar değil sadece küçük çıkıntılar şeklinde niş bölmeler yer alıyorsa, bu bölümleri led ışıklarla aydınlatarak çok şık sonuçlar elde edebilirsiniz.  Ayrıca bu niş bölümleri tıpkı birer duvar rafı gibi vazo ve değerli eşyalarınızı sergilemek için kullanabilirsiniz.

* Niş dekor aydınlatma seçenekleri arasında led aydınlatma seçeneklerinin bulunduğundan bahsetmiştik, buna ek olarak niş olarak ayrılmış alanı tripod lambaderler ile aydınlatarak çok hoş bir görünüm elde edebileceksiniz, nişli evler genellikle ufak olduğu için aydınlatması da kolay olacaktır.

Niş Dekorasyon Örnekleri

nis-dekorasyon-fikirleri nis-dekorasyon-onerileri nis-dekorasyon-ornekleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir