Pembe Ev Dekorasyonu

Pembe ev dekoru geçmiş dönemlerde daha çok bayanların tercih ettiği romantik bir tercih olarak algılanırdı, ancak son zamanlarda pembe daha çok kullanılıyor ve kadın erkek olarak bir ayrım gözetmeksizin tercih edilebiliyor. Pembe dekorasyonu evlerimizde en çok seven bireyler genç kızlar olarak dikkati çekiyor ve genellikle genç kızların odalarında kesinlikle pembe dekorasyon ürünleri yer alıyor. Şimdi pembeyi dekorasyonda nasıl kullanabileceğimizi birlikte inceleyelim.

pembe-dekorasyon

Dekorasyonda Pembe Nasıl Kullanılır?

* Pembenin pek çok farklı tonu olduğunu biliyoruz ve bu tonlardan her biri farklı dekorasyon akımlarında kullanıldığında daha etkili olmaktadır. Özellikle klasik ve country dekorasyonda açık renk pembe çok hoş dururken, avangard ve modern dekorasyon içerisinde çok daha açık renk pembe kullanıldığında görsel açıdan daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Pembe dekorasyon tarzı benimseyecekseniz pembeyi hangi tarz dekorasyon ile kullanacağınızı belirlemeli ve bu doğrultuda pembenin en uygun tonunu seçmelisiniz.

pembe-dekorasyonlar

* Ayrıca hangi dekorasyon tarzını seçerseniz seçin kesinlikle evin genelini pembe ev dekorasyonu tarzına uygun döşeyecekseniz, kesinlikle pembenin tonları arasında geçişler sağlamalı ve dekorasyonda bu sayede bir derinlik ve bütünlük oluşturmalısınız. Aksi halde pembe dekorasyon tüm evde aynı ton pembe renk ile tercih edilecek olursa boğucu ve tekdüze bir yapı ortaya çıkacaktır.

pembe-ev-dekorasyonlari

* Eğer pembeyi evlerinizin bütününde değil de belirli bir oranda kullanmak istiyorsanız koltuklarınız için kullandığınız kırlentlerde pembe rengi kullanabilirsiniz, bu sayede pembe renk sizi sıkacak olursa kolaylıkla dekorasyonunuzun dışına alabilirsiniz. Dekorasyonda pembe kullanımı aynı zamanda perdelerinizin kanatlarında tercih edildiğinde çok hoş duracaktır.

pembe-ev-dekoru

* Diğer yandan yatak odalarınızda pembe dekorasyon hakim bir tarz oluşturmak istiyorsanız odanın duvarlarından birini pembe boyayabilir ve bunun bir kaç ton açığı bir yatak başlığı tercih edebilirsiniz. Bunun dışında daha minimalist bir oranda pembeyi yatak odalarınızda kullanmak istiyorsanız sadece nevresim takımlarınızı pembe olarak seçmek yeterli olacaktır.

pembe-yatak-odasi-dekorasyonu

* Bunun dışında pembe aksesuar biblo ve buna benzer yardımcı dekorasyon ürünleri ile bir anda pembe ev dekorasyonu tarzı benimseyebileceğiniz gibi, romantik bir dekorasyon tarzı benimsemek için de pembe renginden yardım alabilirsiniz. Bunun için pembe bir battaniye, pembe mumlar ve beyaz mumluklar tercih edilebilir. Loş bir ışık ve pembe minderli bir koltuk romantik dekorasyonun en büyük tamamlayıcıları olabilir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir