Renkli Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odaları evlerin genellikle en çok dağılan odalarıdır, bu nedenle evin anneleri için en zorlayıcı alanlardan bir tanesi çocuk odaları olarak gösterilebilir. Genellikle dekorasyonda en çok rengin kullanıldığı çocuk odası dekorasyonu için sizlere bazı önerilerimiz olacak.

Renkli Çocuk Odası Dekorasyonu Önerileri

* Özellikle çocuklarınızın odalarında daha çok vakit geçirebilmeleri ve keyif alabilmeleri için onların istek ve önerilerine çok daha fazla önem vermeli ve özen göstermelisiniz. Renkli çocuk odası dekorasyonu için seçebileceğiniz seçenekleri çocuklarınıza da gösterin ve onları en çok yansıtacak seçimleri yapmalarını sağlayın. Bu sayede çocuğunuz hem yaratıcı düşünmeyi öğrenecek hem de kendi hayal gücüne en yakın olan seçenek ile yaşamını planlayacak.

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri

* Çocuk odalarında çok karmaşık ve canlı renkler bir arada kullanılmaktadır bu çocuklarınız açısından pek olumsuz bir görüntü olmasada gözü yoran bir renk skalası oluşabilir. Bu nedenle genellikle renkleri birbiri ile kombinleyerek dekorasyonu düzenlemelisiniz. Bu sayede hem göze hoş gelen hem de şık bir dekorasyonu yaratabileceksiniz.

* Renkli çocuk odaları içerisinde bulunabilecek pek çok canlı renge sahip aksesuar bulunacağı için dekorasyonun genelini sade ve minimalist bir yapıda dizayn etmelisiniz. Bu sayede ilave edeceğiniz her renkli aksesuar çok daha fazla kendini gösterecek ve şık bir görünüm yaratacaktır.

* Renkli çocuk odası dekorasyonu için kullanılacak olan zemin rengi açık renklerde tercih edilmelidir, bunun nedeni ise çocuk odalarında bulunması muhtemel olan peluş oyuncaklar, renkli kırlentler ve sürekli açık olan yataklardan uçuşacak olan tozların ve tüylerin yere düşmesidir. Yere düşen tüy ve toz parçacıklarını en az gösterecek zemin kaplamaları açık renkli kaplamalardır. Ancak zemine yapışan tüy ve tozları ne tür bir zemin kaplaması seçerseniz seçin her gün temizlemelisiniz, bu çocuğunuzun sağlığı açısından çok önemli bir durumdur.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri

* Açık renkli zemin kaplamaları tercih etmeniz gerekiyor demiştik, bunun üzerine canlı renklere sahip desenli halılar kullanabilirsiniz. Açık renk zemin ile renkli halılar çok hoş bir bütünlük sağlayacaktır. Renkli çocuk odası dekoru içerisinde yatak başlığı da önemli bir yer tutmaktadır ve renkli kaplamalara sahip yatak başlıkları çocuk odalarının şık enstürmanlarından bir tanesidir.

* Aydınlatma ürünlerine gelecek olursak çocuk odası dekorasyonu için her zaman söylediğimiz gibi çok ağır olmayan hafif aydınlatma ürünleri kullanılmalıdır. Özellikle avizelerin hafif ve en kötü ihtimalde düşse bile çocuğunuza zarar vermeyecek tasarım hatlarına sahip olması ilk tercihiniz oldun. Bunun dışında diğer aydınlatma ürünleri olan abajur ve gece lambaları ise genellikle sezonun modası olan bol desenli şekilde tasarlanabileceği gibi çocuğunuzun sevdiği çizgi film kahramanlarının figürlerini de içerebilir. Renkli çocuk odası dekorasyonu için renkli led şeritlerden de faydalanabilirsiniz, bu led şeritleri çocuğunuzun ulaşamayacağı alanlara döşeyerek çok şık ışık oyunları yaratabilirsiniz. (Unutmayın abajur ve lambaderler çocğunuz için ölümcül derecede elektrik akımı barındırır, bu nedenle ulaşamayacakları alanlara yerleştirilmelerinde fayda var.)

* Renkli çocuk odası dekorasyonu için son yılların en moda dekorasyon akımlarından bir tanesi olan duvar kağıtlarından faydalanabilirsiniz, çocuğunuz için en vazgeçilmez dekorasyon ürünü tüm duvarı süsleyen çizgi film kahramanları olabilir, veya sevdiği bir başka deseni duvar kağıdı olarak kaplayabilirsiniz, hem görsellik açısından muhteşem bir hava yaratırsınız hem de çocuğunuz çok mutlu olacaktır.

cocuk-odasi-perde-modelleri

* Son olarak çocuk odası perde modelleri ile dekorasyonumuzu tamamlayalım. Bunun için özellikle gün içerisinde güneş ışıklarını en çok içeriye alacak olan açık renk tül, perde ve store perdeler seçilmelidir. Çok koyu renkli ve sık dokunmuş kumaşlar odaların karanlık olmasına neden olacağı için tercih edilmemesinde fayda var.

cocuk-odasi-dekorasyonlari

cocuk-odasi-dekorasyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir