Retro Balkon Dekorasyonu

Balkonlar evlerimizin en keyif veren alanlarıdır ve havanın güzel olmasıyla birlikte kendimizi balkonlara atarız. Özellikle dekorasyon tasarımını kendimiz düzenlediğimiz balkonlar çok daha keyifli hale gelebiliyor. Bu yazımızda sizlerle birlikte retro balkon dekorasyonu için gereken dokunuşların neler olduğunu inceleyeceğiz. Özellikle ufak maliyetlerle balkon dekorasyonunuzu nasıl renklendirerek balkonda retro dekorasyon havası estirebileceğinizi anlatacağız.

Retro Balkon Dekorasyonu Önerileri

* Balkonda retro dekor için öncelikle imkanımız el veriyor ise zemin kaplamalarında klasik modern modellerin tercih edilmesine özen gösterelim. Bunun için klasik ancak canlı renklere sahip olan karo yer kaplamaları çok uygun olacaktır.

* Özellikle oturma gruplarında ise hepimizin eskilerden hatırlamış olduğu metal demir oturma grupları tercih edilebilir, bu metal oturma gruplarının üzerine ise sarı, portakal rengi, koyu mavi tonlar ve yeşilin tonlarında kırlent ve minderler tercih etmelisiniz. Bu tip klasik modern oturma grupları retro balkon dekorasyonu için çok uygun olacaktır.

* Retro balkon dekoru için ana temaları düzenledikten sonra duvarlarımıza göz atalım, bizce retro tarzı için en uygun olabilecek duvar renkleri beyaz tonları ve bej rengin tonları olabileceği gibi daha iddialı dekorasyonlar için açık mavi, açık yeşil gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

* Seçilecek aksesuarlar ile retro balkon dekoru için son dokunuşları yapabiliriz. Burada seçebileceğiniz eski fenerler ve duvarlarınız için kullanabileceğiniz klasik ancak modern tablo ve duvar süsleri çok uygun olacaktır.

Not: Özellikle ülkemizde son yıllarda yapılan büyük siteler için retro balkon düzenlemeleri yapılırken site yönetimi açısından sorun olmaması için duvar renginin değiştirilmesi uygun olmayacaktır. Binanın görüntüsünü değiştiren bu tip değişimlere site yaşantısında izin verilmiyor olabilir, bu nedenle öncelikle site yönetimini bilgilendirmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir