Retro Banyo Dekoru

Retro dekorasyon en çok banyolarda tercih edildiğinde uyumlu olan bir akımdır. Özellikle 1950’li yıllardan sonra yaklaşık olarak 25 sene kadar etkisini hiç kaybetmeden tercih edilen bir dekorasyon tarzı olan retro dekorasyon stili pek çok mimar ve dekoratör tarafından evlerimizin pek çok bölgesine halen uygulanmakta olan bir akım. Bu yazımızda retro banyo dekorasyonu ile ilgili bazı püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

Retro Banyo Dekorasyon Önerileri

* Öncelikle retro dekorasyonun en çok yakıştığı alanların başında banyolar gelmektedir. Sizlerde retro banyo dekoru üzerine bir dekorasyon tarzı benimseyecekseniz sizler için bir kaç önerimiz olacak. Tüm odalarımızı tasarlarken yapmış olduğumuz gibi ilk olarak zemin kaplamaları ile işe koyulmalıyız. Banyolarda retro dekorasyon için biraz maliyeti gözden çıkarmamız gerektiğini unutmayalım. Banyo zemin kaplamalarımızda düz beyaz veya karo desenleri tercih ediyoruz ancak retro banyo dekorasyonu için en uygun seçim eski görünümlü karoların seçilmesi olacaktır.

* Zeminlerin ardından duvarların fayans kaplanması gerekiyor bunun için kesinlikle modern seçimlerin yapılmaması gerekiyor. Unutmayın retro dekorasyon stili uygulanacak bölgelerde bulunan modern eşyalar dekorasyonun tüm havasını ortadan kaldıracaktır. Bu nedenle Retro dekorasyon banyolar için beyaz, açık mavi veya açık yeşil fayansların tercih edilmesi çok yerinde olacaktır.

* Sıra geldi lavabo ve tuvalet seçimlerine, burada yine yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi modern ürünleri tercih etmeden klasik modellere yer vermek çok yerinde olacaktır. Buna ek olarak muslukların değiştirilmesi dekorasyonu tamamlayıcı bir hava vereceği için klasik bakır veya bronz görünümlü musluk takımlarının tercih edilmesi dekorasyonu tamamlar.

* Retro Banyo dekorasyonu için son seçim olan duş teknesinin seçilmesi işlemi bu tarz klasik banyolar için en zorlu işlemlerden bir tanesidir. Klasik eski küvet ve duş tekneleri çok büyük olduğundan ve günümüz banyolarının ufak olması nedeniyle seçimlerinizi çok dikkatli gerçekleştirmeniz gerekiyor. Seçeceğiniz küvetlerin modern olmaması ve yere basan klasik işlemeli ayaklarının olması çok hoş duracaktır. Duş teknesi tercih edecekseniz modern camlı kabinler yerine perdeli kabinler en uyumlu seçenek olacaktır ancak perdeli kabinler camlı kabinler kadar kullanışlı olmayacağından ve çevreye su sıçrama olasılığı meydana gelebileceğinden seçim size kalmış.

* Yukarıda yer alan retro banyo dekorasyon fikirleri içerisinden size uygun olanları seçerek harmanladığınızda ortaya muhteşem dekorasyonların çıkabileceğini unutmayın. Buna ek olarak sabunluk ve diğer banyo aksesuarlarınızı da klasik modern ürünlerden tercih ederek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Retro banyo dekorasyonu ile ilgili tüm sorularınız ve ürün önerileriniz için yorumlar kısmından bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir