Retro Genç Odası Dekorasyonu

Retro genç odaları son günlerin en çok tercih edilen seçimlerinden bir tanesi, özellikle son dönemlerde mobilya mağazalarını gezecek olursanız pek çok markanın retro ürünlere portföylerinde yer verdiğini görmekteyiz. Zaten gençlerin kafalarının bir köşesinde yer alan bu 1950’li yılların dekorasyon akımları uygulamaya geçirilerek retro genç odası dekorasyonu oluşturulmaya başlandığında muhteşem sonuçlar ortaya çıkıyor. Birlikte retro genç odası dekoru ile ilgili bazı ipucu ve önerileri inceleyelim.

Retro Genç Odası Dekorasyonu Önerileri

* İlk olarak zemin kaplamaları ile başladığımızı artık biliyoruz, bunun için yerlerin marley kaplanması gerekiyor ancak günümüz şartlarında marley kaplamaların uygun olmayacağını düşünerek yerlerinizi soft renkler tercih edilerek halı kaplama yapabilirsiniz. Bunun için açık mavi, açık yeşil veya beyaz ile bej tonlar retro genç odası dekoru için uygun olacaktır.

* Perde seçiminde ise jaluzi ve kullanımı kolay olan açık renk tül perdeler kullanmanızı öneriyoruz. Eğer perdelerde kanat kullanmak isterseniz beyaz renkli ve üzeri mavi, yeşil, sarı desenli kumaşlardan üretilmiş olan perde kanatları genç odası retro dekorasyon tarzını tamamlar.

* Şimdi sıra geldi odamızın ana öğelerini tamamlamaya bunun için odamıza en çok yakışacağını düşündüğümüz retro genç odası takımları arasından bir seçim yapmalıyız. Elbette eski model takımlardan birini seçip uğraşıp yenilemek istiyorsanız çok daha iyi olacaktır ancak günümüzde her dekorasyon tarzına uygun mobilyayı üreten mobilyacılar mevcut. Bu nedenle kolay yoldan bir retro oda takımı ile işi en kullanışlı yönden çözebilirsiniz.

* Sıra geldi ufak dokunuşları gerçekleştirmeye retro genç odası dekoru için tercih edilebilecek aydınlatma seçenekleri odanızın havasını bir anda değiştirecektir. Bu nedenle seçimlerinizde daha klasik modern ürünleri tercih etmeye özen gösterin. Özellikle ahşap, metal aksamlı aydınlatma ürünleri ile bu havayı yakalayabilirsiniz. Avize seçiminde ise klasik ancak canlı renklere sahip ürünler çok yerinde bir seçim olacaktır.

* Son olarak retro genç odası için tamamlayıcı olan biblo, aksesuar ve diğer sevdiğiniz eşyaları dekorasyonun ana temasını bozmadan dilediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz. Buna ek olarak son dönemlerin en moda kitaplık modellerinden biri olan doğal ahşap kitaplıklar dekorasyonunuzun tamamlayıcı objelerinden biri olabilir, eğer yeriniz müsait ise değerlendirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir