Retro Mutfak Dekorasyonu

Mutfaklar özellikle ev hanımlarının en çok vakit geçirdiği alanlardır bu nedenle bu alanların dekorasyonları genellikle hanımlar tarafından gerçekleştirilir. Pek çok dekorasyon tarzı içerisinde seçim yapabileceğiniz gibi retro mutfak dekorasyonu seçiminde bulunacak olursanız, çok yaratıcı ve neşeli mutfaklar oluşturabileceğinizi unutmayın.

Sizler için retro mutfak dekoru ile ilgili bazı püf noktalarını inceledik ve bu sayede sizlerde mutfaklarınızda retro rüzgarları estirebileceksiniz.

Retro Mutfak Dekorasyonu Önerileri

* Her zaman yaptığımız gibi öncelikle duvarların rengini retro mutfak dekoru için uygun olarak belirlemeliyiz. Bunun için mavi, yeşil, portakal rengi ve sarı rengin tonlarını tercih edebiliriz.

* Bir diğer madde ise mutfak dolaplarıdır. Bunlar için özellikle pek çok hazır mutfak satıcısında bulunan klasik ancak renkli modellerden seçecek olursanız çok hoş sonuçlar elde edeceksiniz. Duvarlarınız renkli olacaksa beyaz mutfak dolapları seçmelisiniz, ancak beyaz veya bej rengin tonlarında boyanacak olan duvarlar için kesinlikle retro dekorasyona uygun renkler olan sarı, portakal rengi, mavi veya yeşil rengin tonlarını tercih etmelisiniz.

* Retro mutfak dekorasyon modelleri incelendiğinde en çok ilgiyi çeken bir diğer ürün grubu ise, mutfaklarda kullanılan elektronik eşyalar olarak dikkati çekmekte. Özellikle son dönemlerde moda olan klasik görünümlü yeni mutfak eşyaları, buzdolapları, mutfak robotları, su ısıtıcıları gibi pek çok orijinal ürüne ulaşabilirsiniz.

* Bunların dışında yemek masası seçimlerinde retro mutfak dekorasyonu için en uygun olacak seçimin ahşap masalar olduğunu bilmeniz gerekiyor. Ancak kaba modellerin seçilmesi yerine zarif ahşap masaların ve sandalyelerin kullanılması yerinde olacaktır. Retro mutfak dekoru tasarlarken duvarlar renginizi renkli olarak belirleyecekseniz beyaz mutfak masaları çok kullanışlı olacaktır.

* Aydınlatma seçiminde ise pek çok retro dekorasyon tarzı yazımızda belirttiğimiz gibi canlı renklerde aydınlatma ürünlerinin tercih edilmesi çok uyumlu olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir