Retro Oturma Odası Dekorasyonu

1950’li yılların mobilya dekorasyon akımları pek çoğumuzun ilgisini fazlasıyla çekiyor ve o dönemlere ait dekorasyon akımlarından esinlenerek evlerimizde retro oda dekorasyonları oluşturuyoruz. Özellikle evlerimizde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biri olan oturma odalarımızda 1950’li yılların klasik modern ve renkli akımı olan retro dekorasyon ile döşersek çok hoş sonuçlar elde edebiliyoruz. Sizler için retro oturma odası dekorasyonu ile ilgili ilginç detayları inceledik.

Retro Oturma Odası Dekorasyon Önerileri

* Öncelikle klasik ve kasvetli olan eski mobilyaların retro oturma odası dekoru için yeniden düzenlenebileceğini unutmayın, bunun için öncelikle renklerin gücünden faydalanmakta fayda var.

* Bunun için ilk olarak klasik ahşap koltuklarınızın ahşap kısımlarını renkli boyayabilir veya doğal ahşap rengi vernik ile vernikleyerek renkli minderler ile kombinleyebilirsiniz. Çok hoş ir görünüm elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

* Bunun dışında televizyon sehpalarında da aynı şekilde klasik modellerin kullanıldığı ancak modern kompozisosyonların oluşturulduğu bir dekor anlayışı benimsemelisiniz. Burada yapacağınız uygulamada eski bir sehpa veya tv ünitesini renkli formlarda uygulayarak kullanabilirsiniz. Canlı renklerin matlaşmış halleri retro oturma odaları için çok iyi bir seçim olacaktır.

* Halı ve perde seçiminde ise seçim yaparken modern ürünleri tercih etmemeye özen göstermelisiniz, bunun yerine klasik ama canlı renklere sahip halı ve perde modellerinin seçilmesi yerinde bir karar olacaktır. Halı ve perdeleriniz üzerinde yer alan desenlerde de retro tarza uygun modellerin seçilmesi çok uygun olacaktır.

* Genellikle retro oturma odası dekor seçenekleri içerisinde duvarlarınız için boya yerine klasik ama renkli modellerde duvar kağıtlarının kullanılması çok daha hoş bir tema oluşturacaktır.

Oturma odaları genellikle evlerimizde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardır ve bu nedenle seçeceğiniz eşyaların rahat ve kullanışlı olması en önemli faktörleriniz arasında yer almalı. Bunun ardından seçeceğiniz dekorasyon tarzına uygun olarak bütünleyici bir dekorasyon teması ile seçtiğiniz tarzı tüm detaylarıyla yansıtmalısınız.

Yukarıda sizler için detaylı şekilde örneklerle anlatmış olduğumuz retro oturma odası dekorasyonu ile ilgili maddeleri göz önünde bulundurarak çok kullanışlı ve görsel açıdan muhteşem bir oturma odasına sahip olabilirsiniz.

Aşağıda sizler için sunmuş olduğumuz retro oturma odası dekoru ile ilgili resim galerimizden fikir edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir