Retro Salon Dekorasyonu

Son yıların en önemli dekorasyon akımlarından bir tanesi retro dekorasyon olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Sizlerde evlerinizde retro rüzgarları estirmek istiyorsanız öncelikle evin en göz alıcı odası olan salonunuzda retro tarzı yaratmanız gerekiyor.

Retro Salon Dekorasyonu Önerileri

* Retro salon dekoru için öncelikle zemin kaplamalarını değiştirerek işe koyulmalısınız. Retro dekorasyonun eski modern eşyalar ile oluşturulduğunu unutmayın ve retro salon dekorasyonu için zemin kaplamaları ve halı seçiminde puanlı ve retro desenli halı ve zemin kaplamalarını tercih edin.

* Ardından retro dekorasyonun tamamlayıcı bir diğer objesi olan perde seçimine bir bakalım. Perde seçiminde klasik modern modelleri tercih etmeli ve renk olarak pastel renkleri kullanmalısınız. Retro salon dekorasyonu için duvar rengi seçiminde ise duvar kağıtlarının kullanılması çok uyumlu olacaktır. Retro duvar kağıtları bu sene çok moda ve pek çok dekorasyon mağazasında bulunabiliyor. Bunun için aşağıda yer alan resim galerimizi inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

* Retro salon dekorasyonu tasarlarken küçük detayları da gözden kaçırmamak gerekiyor. Özellikle eski markaların reklam çekimlerini tablo şeklinde duvarlarınızda sergileyebilirsiniz.

* Diğer yandan salonun ana objelerinin seçimine sıra geldi. Bu noktada özellikle klasik modern ürünleri tercih edilmesi gerekiyor. Sarının en pastel tonları ve diğer canlı renklerin pastel tonlarının tercih edilebildiği retro salon dekorasyonu için koltuk takımları yerinde olacaktır. Retro salon takımları için çukurcuma veya karaköyde yer alan mobilyacıları ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

* Son olarak retro salon dekoru için seçilecek eşyaların salonun dekorasyonu için boğucu olmamasına özen göstermelisiniz. Sade ve dekorasyonda yer alan detayların fark edilebilir olmasına özen göstererek  muhteşem dekorasyon tarzını yakalayabilirsiniz.

retro-dekorasyon-salon retro-salon-dekor retro-salon-dekorasyon-fikirleri retro-salon-dekorasyon-onerileri retro-salon-dekorasyonu retro-salon-dekoru salon-dekorasyonu-retro