Romantik Balkon Dekorasyonu

Balkonlarımız yaz aylarında çok büyük sevkle dekorasyonunu gerçekleştirdiğimiz alanlardır. Özellikle yaz aylarını ifade eden rengarenk balkon takımları ve objelerle balkonlarımızı çok daha eğlenceli bir hale getirebiliriz. Özellikle son dönemlerde çok revaçta olan romantik balkon dekorasyonu örnekleri ile sizlere muhteşem balkon dekorasyonları ile fikir vermek istedik.

Romantik Balkon Dekorasyonu Önerileri

* Romantik renkler olan soft renkleri tercih edecek olursanız romantizm rüzgarlarını balkonunuza getirmiş olacaksınız. Özellikle açık pembe, açık kırmızı ve diğer tüm renklerin açık tonları ile uyumlu geçişleri sağlayarak çok hoş bir atmosfer yaratmak mümkün.

* Bunun yanı sıra kırmızı çiçek balkon dekorasyonu için çok sıra dışı bir hava katacaktır. Özellikle sade döşenmiş olan bir balkon dekoru içerisinde kırmızı rengin ayrıcalıklı bir romantizm yaratacağını unutmamalısınız.

* Oturma gruplarında ise genellikle beyaz ve tonlarında oturma gruplarının tercih edilmesi yerinde olacaktır. Çok koyu renkler ağır bir hava yaratacağı için romantik balkon stili için uygun olmayabilir.

* Diğer yandan romantik balkon dekoru için aydınlatma seçimleriniz konusuna gelelim… Özellikle çok güçlü aydınlatma ürünleri tercih etmektense daha romantik ve loş bir ortam yaratmak için kandil ve mum ışığı ile yanan fenerlerin tercih edilmesi akşam saatleri için çok romantik bir atmosfer yaratacaktır.

* Balkonlarda genellikle temizlenmesi kolay olduğu için zemin kaplamalarında granit veya fayans kullanılmaktadır ancak romantik balkon dekorasyonu ile en uyumlu olan zemin kaplamaları sudan zarar görmeyen ahşap görünümlü kaplamalardır.

* Son olarak balkon dekorasyonunuzun romantik olabilmesi için ufak dokunuşlar ile dekora renk katabilirsiniz. Örneğin renkli kırlentler balkon takımınız ile uyum sağlayacaktır, özellikle renkli çiçek desenleri çok hoş duracaktır. Bunun yanı sıra sehpa üzeri için romantik tarz biblo ve aksesuarlar uygun olacaktır.

romantik-dekor-balkon romantik-balkon-dekoru romantik-balkon-dekororu-fikirleri romantik-balkon-dekorasyonu romantik-balkon-dekorasyonu-fikirleri romantik-balkon-dekorasyonu-ornekleri romantik-balkon-dekor romantik-balkon

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir