Romantik Çocuk Odası Dekoru

Çocuk odaları çocuklarımızın yaşam alanları olduğu için özellikle onların kişisel beğenileri göz önünde tutularak dekore edilmesi gereken alanlardır. Ancak çocuklarımızın anne ve babaları olarak onlar henüz ufakken onların yerine kararlar alabiliriz, ancak elbette çocuklarımızın onayı doğrultusunda kararlar alarak onların yaşam alanlarında daha mutlu olacaklarını unutmamamız gerekiyor.

Elbette kız çocuğunuz varsa ve onun için çok hoş bir oda dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız romantik çocuk odası dekorasyonu tam çocuğunuza göre demektir. Sizlerle birlikte romantik kız çocuk odası dekorasyonu ile ilgili incelemeleri birlikte gerçekleştirelim.

Romantik Çocuk Odası Dekorasyonu Örnekleri

* Romantik bir oda yaratmak istiyorsanız öncelikle duvar renklerini düzenleyerek işe başlamanız gerekiyor. Bunun için kız çocuk odalarının vazgeçilmez rengi olan açık pembe rengi tercih edebilirsiniz.

* Perde seçiminde ise açık pembe duvarlarınız ile uyumlu olan sezon modası çiçek desenli perdeler çok uyumlu olacaktır. Romantik çocuk odası dekoru için dikkat edeceğiniz en önemli detayın renk geçişlerinin uyumlu olması gerektiğini unutmamanız gerekiyor.

* Duvar ve perdelerin ardından en önemli detay olan çocuk odası takımı seçimine sıra geldi. Romantik dekorasyonun en önemli detayı sade objelerden oluşuyor olmasıdır. Bunun için beyaz ve bej rengi tonlarında çocuk odası takımlarının tercih edilmesi yerinde olacaktır. Özellikle romantik çocuk odası takımları son zamanlarda pek çok mobilya mağazasının çocuk reyonunda karşımıza çıkıyor.

* Çocuk odalarında halı seçimi ise genellikle kullanışlı ve leke göstermeyen renklerden tercih ediliyor ancak romantik çocuk odası dekorasyonu dediğimizde özellikle soft renkler ve açık kırmızı tonların dekorasyon ile çok uyumlu olacağını düşünüyoruz.

* Son olarak romantik çocuk odası dekoru aydınlatma seçimi için yatak başucu için abajurlar tercih ederek akşamları loş ışık seçenekleri yaratabilirsiniz, ancak her çocuğun odasında yeterli aydınlatmayı sağlayacak avizeler yer almalıdır.

romantik-cocuk-odalari romantik-cocuk-odasi romantik-cocuk-odasi-dekorasyonu romantik-cocuk-odasi-dekoru romantik-cocuk-odasi-modelleri romantik-cocuk-odasi-takimlari