Romantik Salon Dekorasyon Fikirleri

romantik-salon-dekorasyon

Romantik Salon Dekorasyon Fikirleri

Romantizm bazı anlar veya mekanlarla sınırlı olan bir kavram değildir, aksine romantizm bir yaşam biçimidir ve içerisinde olduğumuz her mekan veya zamana sığdırılabilecek bir kavramdır. Sizlerde benim gibi romantizmden zevk alan bir bireyseniz kesinlikle içerisinde bulunduğunuz ortasmlarda basit dokunuşlar ile romantik bir hava yaratmayı biliyorsunuz demektir. Romantik ev dekorasyonu denildiği zaman akla ilk gelen öğelerden bir tanesi aydınlatma seçenekleri ile romantik bir hava yaratmaktır. Gelin birlikte romantik salon dekorasyonu üzerine incelemelerde bulunalım.

romantik-salon-dekorasyonu

Romantik Salon Dekorasyonu Fikirleri

* Salonlar evlerimizin en önemli köşeleri ve en çok salonda zaman geçiriyoruz, hal böyle olunca salonlarda daha çok kendimizden detaylar bulunuyor ve en çok özenerek dekorasyonu düzenlediğimiz alanlarda evlerimizin salonları. İlk olarak salonda romantik hava yaratmak için, ışık oyunları ile farklı bir hava yaratmayı bilmeliyiz. Bunun için hoş bir gece lambası veya ayaklı lambader kullanarak istediğimiz loş ortamı sağlayabilmek mümkün. Bunun dışında çok daha romantik bir ortam için mum tercih edebilirsiniz.

* Salonumuzda sadece geceleri değil gündüzleri de romantik dekorasyon seçeneklerini uygulamak istiyorsak öncelikle duvarların soft renklerle ve bu renklerin geçişleri ile boyanması ilk tercihimiz olmalıdır. Ardından bu renklere uyumlu duvar tabloları ile duvarlarımıza hoş bir yaşanmışlık kazandırmak romantik ev dekorasyonu adına iyi sonuç verecektir. Duvarlarınıza romantik dekorasyona uygun olarak seçilmiş duvar kağıtları ile farklı bir hava katmanız da mümkün.

romantik-ev-dekorasyonu

* Seçeceğiniz objelerin romantik dekorasyon tarzına uygun olması çok önemli, burada kişisel zevkleriniz öne çıkıyor ve evinize en çok yakışacağını düşündüğünüz aksesuar ve dekorasyon objelerinden faydalanabilirsiniz. Her zaman söyledğim gibi bir eve hayat veren en önemli detay aksesuarlardır ve ancak aksesuarlar ile kişiselleştirdiğiniz bir evde kendinizi mutlu ve romantik hissedersiniz. Bu nedenle özellikle mor, pembe ve bu tonlarda kullanılan aksesuarlar soft renklerle boyanmış evlerde çok romantik sonuçlar verecektir.

* Son olarak romantik salon dekorasyonu için bir diğer önemli detay ise perdelerdir, evinizde seçeceğiniz perde bir anda tüm dekorasyon tarzınızı değiştirebilir. Eğer rpmantik bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız daha soft renklerde ve fırfırlı perdeler ile daha hareketli ve pembe, mor tonlarında perdeler tercih edebilirsiniz. Özellikle mor ve hareketli fonlar ile sade krem rengi store perdeler çok hoş bir görsellik sağlayacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir