Rustik Balkon Dekorasyonu

Rustik dekorasyon en çok balkon dekorasyonunda uygulanan bir tarz. Özellikle doğal yaşam temalı yaşam alanlarının ön plana çıkmasıyla birlikte doğal ürünlerden tasarlanan objeler çok moda bir hale geldi. Balkon dekorasyonu bu akıma en uygun mekan olarak dikkati çekiyor doğal taşlarla yapılan duvar dekorasyonları, ahşap balkon takımları, eskitilmiş kandil ve fenerler ile ahşap zemin kaplamalarının ön planda olduğu rustik balkon dekorasyonu örnekleri çok fazla dikkat çekici ve dinlendirici bir konsept olarak tercih ediliyor. Bunun dışında rustik balkon dekoru düzenlenirken ekonomik açıdan harcanan miktarlar çok daha az olduğu için çok daha rahat kullanılan alanlar ortaya çıkabiliyor.

rustik-balkon

Rustik Balkon Dekorasyonu Önerileri

* Rustik balkon dekorasyonu düzenlerken d,kkat etmeniz gereken en önemli noktanın doğal ürünlerin kullanılması olduğunu biliyoruz. Bu nedenle ahşap ve doğal taşlar balkonda rustik dekoru tamamlayan öğelerdir.

rustik-balkon-dekorasyon-fikirleri

* Balkonda kullandığınız oturma grupları için ahşap modeller tercih etmelisiniz, buna ek olarak tik ağacından hazırlanan balkon takımları balkon şartlarında çok uzun süre dayanıklı şekilde kalabilmektedir.

rustik-balkon-dekorasyon-ornekleri

* Balkonunuzun yer kaplamalarında ise son dönemlerin modası ahşap zemin kaplamaları kullanılabileceği gibi doğal taş kaplamalar da rustik balkon dekoru için uygundur.

rustik-balkon-dekorasyonu

* Bunun dışında kullanacğımız boyanmış aksesuar ve balkon mobilyalarında beyaz ve eskitilmiş mobilyalar tercih edebilirsiniz. Özellikle eskitilmiş vintage ürünler rustik balkon dekoru için çok uygun olacaktır.

* Rustik balkon dekorasyonu için seçeceğiniz aydınlatma ürünleri mumlar, kandiller ve fenerler olmalıdır. Bu şekilde çok dekoratif sonuçlar elde edebileceksiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz rustik balkon dekor örnekleri ile çok yaratıcı olan fikirlerden ilham alabilirsiniz.

rustik-balkon-dekoru

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir