Rustik Banyo Dekorasyonu

Rustik dekorasyonu banyolarımızda uygulamak çok kolay ve çok keyifli bir iş, öncelikle sadece doğal malzemeleri kullanmamız gerektiğini unutmayalım. Son dönemlerde çok moda olan doğal taş banyo aksesuarlarını kullanarak işe başlayalım. Özellikle taştan oyma banyo lavaboları ve yer zemin kaplamaları rustik banyo dekorasyonu için çok uyumlu detaylar.

Rustik Banyo Dekorasyonu Önerileri

* Rustik banyo dekorasyonu için çok fazla seçenek bulunutor ancak özellikle rustik banyo dolapları ile işe başlayalım ve mevcut dolaplarımızı değiştirmek istemiyorsak sadece dolap kapaklarımızı rustik tarza uygun olarak belirleyelim. Dolap seçimimizi yaptığımız rengin banyonun genel rengi ile uyumlu olmasına çok önem vermeliyiz.

* Bu nedenle özellikle zemin kaplamaları ve duvar kaplamaları fayans, granit ve doğal taşlarla kaplı olan rustik banyo dekoru için seçeceğimiz kaplama malzemesinin rengini tüm dekorasyon detayları ile uyumlu olarak tercih etmemiz gerekiyor. Bunun dışında doğal taşların tercih edilmesi rustik dekorasyon açısından çok uyumlu olacaktır.

* Rustik banyo dekorasyonu için uygun olan aydınlatma seçeneklerini inceleyecek olursak, çok güçlü ve sert aydınlatmalar uygun olmayacaktır, bunun yerine daha soft ve yumuşak aydınlatmaların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu sayede daha doğal ve hoş bir atmosfer yaratmış olacaksınız.

* Buna ek olarak dekorasyonun ön plana çıkabilmesi açısından kullanılan banyo aksesuarları ve tekstil ürünlerinin canlı renklerde seçilmemesi gerekmekte. Rustik banyo dekoru için uygun olan renkler sade ve pastel renklerdir, bu sayede doğal görünüm bozulmamış olacak.

* Ayrıca rustik banyo dekorasyonu oluşturulurken sudan etkilenmeyen ahşap kaplamaların kullanılması çok hoş bir görsellik sağlayacak ve rustik dekorasyon ile uyum sağlayacaktır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz rustik banyo modelleri içerisinden kendinize ve banyonuza en uygun olan modeli seçebilir ve ilham alabilirsiniz.

Rustik Banyo Dekorasyonu

Rustik Banyo Dekorasyonu

rustik-banyo-dekorasyon-onerileri rustik-banyo-dekorasyon-ornekleri rustik-banyo-dekorasyon-tarzi rustik-banyo-dekorasyonu rustik-banyo-dekoru

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir