Rustik Dekorasyon

rustik-dekorasyon-fikirleri

Rustik ev dekorasyonu genellikle sonbahar ve kış aylarının en keyifli dekorasyon stillerinden bir tanesidir. Rustik tarzı ev dekorasyonu içerisinde rahatlık ve keyif ön planda olmakla birlikte, genellikle doğal malzemeler kullanılarak üretilmiş olan mobilyalar kullanılıyor.

Rustik Dekorasyon Nedir?

Evlerinizde doğallığa ve konfora önem veriyorsanız özellikle kullanmanız gereken ürünlerin doğal malzemelerden üretilmiş olan ürünler olması gerekiyor. Bunlar arasında doğal ahşap mobilyalar, pamuk keten gibi doğal kumaşlar, kalın örgü yün battaniyeler, örgü dergilikler, ahşap gazetelikler ve geleneksel motiflere yer veriliyor. İşte rustik dekorasyon tüm bu bileşenlerin bir arada kullanılarak harmanlandığı bir tarz olarak karşımıza çıkıyor.

rustik-dekorasyon-ornekleri

Rustik dekorasyon doğal olanı evlerimize yansıtabildiğimizde ortaya çıkıyor ve rahatlık ile doğal malzemelerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan dekorasyon stilidir. Ancak bu dekorasyon stili içerisinde modernlik ve gösteriş asla yer bulamıyor.

Rustik Mobilya Nedir?

Rustik mobilyalar doğa içerisinde ömrünü doldurmuş ve artık geri dönüşüm sürecine girmiş olan malzemeler ile üretilmiş mobilyalardır, ayrıca ahşap metal tüm doğal malzemeler rustik mobilyalar için uygundur. Bazı durumlarda rustik mobilyalar ikinci el olarak kullanılan eşyalardan oluşturulabilir.

rustik-dekorasyon-onerileri

Rustik Dekorasyon Fikirleri

* Pastel renklerin rustik dekorasyon fikirleri içerisinde çok önemli bir yeri vardır. Bunun dışında evlerinizde köklü değişimler uygulayacaksanız evlerinizin duvarlarını ahşap ile kaplatabilirsiniz.

* Ayrıca kullanılmış eşyalar satan mağazalardan alabileceğiniz ahşap mobilyalar rustik dekor ile çok uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir.

* Bunun dışında kullanacağınız halıların canlı renklerde olmamasına önem vermelisiniz, ikinci el bir halı kullanacaksanız yıpranmış ve solgun renkli bile olabilir.

* Rustik dekorasyon aydınlatma seçenekleri göz önünde bulundurulduğunda loş ışık veren antika görünümlü abajur ve lambaderlerin kullanılması gerekmektedir.

* Ev dekorasyonunuz içerisinde kullanabileceğiniz kurutulmuş ağaç gövdeleri ve ağaç dalları rustik dekorasyon içerisinde olmazsa olmaz objelerden bir tanesidir.

* Son olarak rustik dekorasyon fikirleri içerisinde kullanacağınız büyük eski boy aynaları salonlarınızda veya yatak odalarınızda çok hoş sonuçlar verecektir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz rustik dekorasyon örnekleri ve fikirlerini incelediğinizde aklınıza takılan tüm detayları yorumlar üzerinden bize sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir