Rustik Mutfak Dekorasyonu

Rustik dekorasyon daha önce bu konuyla ilgili yazdığımız pek çok yazıda mevcut olduğu gibi doğallığı yansıtan bir dekorasyon akımıdır. Özellikle doğal ahşabın bol miktarda kullanıldığı rustik dekorasyon içerisinde pek çok farklı opsiyon bulunmakla birlikte genellikle ortak noktanın doğal malzemelerin kullanılması olduğunu görmekteyiz.

Rustik Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Rustik mutfak nedir gibi pek çok farklı soruyla karşı karşıya kalıyoruz ve bu sonunun kısa bir cevabı olmadığını fark ettik. Bu nedenle oluşturmak istediğiniz rustik mutfak modelleri ile ilgili bazı püf noktalarını inceledik. Birlikte inceleyelim…

* Öncelikle mutfağımızı düzenlerken doğal malzemelerden yararlanacağız demiştik. İlk aşamada rustik mutfak dolabı modelleri seçerek dekorasyonumuza başlıyoruz. Daha önceki sezonlarda beyaz veya açık renklerde gördüğümüz dolaplar kullanılabilirken, bu sezon daha çok doğal ahşap rustik mutfak dolapları kullanıldığını görüyoruz. Özellikle ahşabın cila haricinde hiç bir işleme tabi tutulmaması daha iyi sonuç verecektir. Bir mutfağın tarzını belirleyen en önemli faktörlerden biri mutfak dolaplarıdır ve dolabınızı rustik dekorasyona uygun şekilde seçerseniz başarılı bir başlangıç yapmış olacaksınız.

* İkinci aşamada rustik mutfak perdeleri ile dekorasyonumuzu tamamlamamız gerekiyor. Burada bu senenin modası olan açık renklerde çiçekli rustik mutfak tül modelleri seçilerek çok olumlu bir tercih yapabilirsiniz.

* Rustik mutfak dekorasyonu için dikkat etmeniz gereken üçüncü nokta ise seçilecek yemek masası ve sandalyeler olmalıdır. Rustik dekorasyona en çok uyum sağlayacak olan masa ve sandalyeler doğal ahşap görünümlü veya beyaz masa sandalyelerdir. Modern modeller seçmemeye özen gösterdiğiniz sürece görsellik bozulmayacaktır.

* Mutfakta seçeceğiniz duvar rengide büyük bir önem taşıyor, bu sezon mutfak duvarlarında canlı renkler moda ancak mutfak dekorasyonu için kullanacağınız duvar rengi açık, bej veya kahverenginin açık tonları olmalıdır.

* Rustik mutfak dekoru oluştururken dikkat etmeniz gereken son nokta ise aydınlatma olacaktır. Özellikle modern spot aydınlatmalar ve led aydınlatmalar kullanmamanız gerekiyor, eski tip avizeler ve buna benzer daha klasik modeller rustik mutfak dekorasyonu için çok uyumlu olacaktır.

rustik-mutfak-dekorasyonu rustik-mutfak-dekorasyon-ornekleri rustik-mutfak-dekorasyon-fikirleri rustik-mutfak-dekoru

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir