Rustik Oturma Odası Dekorasyonu

Doğal malzemeler kullanılarak üretilmiş olan eşyalar ile oluşturulmuş olan dekorasyonlar her zaman çok sıcak ve insanları mutlu eden atmosferlere sahip olmuştur. Özellikle ahşabın muhteşem dokusu rustik dekorasyon içerisinde en tamamlayıcı unsurlardan bir tanesidir. Özellikle oturma odaları bütün bir aileyi bir araya getiren odalardır ve bu nedenle dekorasyon açısından en tamamlayıcı unsurları oturma odalarında kullanmak zorundayız.

Rustik Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

* Rustik oturma odası dekoru düzenlenirken ilk olarak zemin kaplaması ile işe başlayalım. Özellikle doğal ahşap görünümlü laminant parkeler ile ahşap laminant parkelerin seçilmesi çok uyumlu sonuçlar verecektir. Seçilen zemin yapısının dokulu olması ve girintili çıkıntılı olması daha doğal bir görünüm sağlayacaktır. Ancak doğal ahşap parke tercih edecekseniz özellikle bakımının zor olduğunu ve sürekli olarak bakım yapmanız gerektiğini unutmayınız, bu nedenle laminant doğal görünümlü parkelerin seçilmesi kullanışlılık açısından daha olumlu olacaktır.

* Rustik oturma odası dekorasyonu eşya seçiminde ise abartıdan uzak seçimler yapılması gerekmektedir. Özellikle açık renk eşyalar ve keten gibi doğal kumaşların kullanılması dekorasyonu tamamlayacaktır. Sezonun modası çiçek desenli açık renk kumaşlar rustik oturma odası dekorasyonu için elverişli olacaktır. Ardından seçilecek TV ünitesi, sehpa ve benzer ürünlerde doğal ahşap görünümlü işlem görmemiş ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Ancak doğal ahşap görünümünden hoşlanmıyorsanız beyaz renkli veya beyaz eskitme uygulanmış mobilyalarda uygun olacaktır.

* Rustik oturma odası dekorasyonu için son aşamada ise duvarların dekorasyonu yer alıyor. Burada canlı renkleri kullanmayın ve açık renkler ile kahverengi tonlarını kullanmaya özen gösterin. Duvar dekorasyonu düzenlerken rustik çizgilere sahip raf modelleri kullanmak çok uyumlu sonuçlar verecektir. Özellikle doğal ahşap görünüme sahip veya beyaz raf modelleri rustik dekorasyon ile uyumlu olarak kullanılabilmektedir.

Rustik oturma odası dekorasyonu oluşturulurken ferah ve geniş ortamlar yaratmak için mümkün olduğu kadar odalar ile uyumlu eşyaların seçilmesi gerekmektedir. Bu sayede aile fertlerinin bir araya geldiği oturma odanız daha kullanışlı bir hal alacaktır.

rustik-oturma-odasi-dekoru rustik-oturma-odasi rustik-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri rustik-oturma-odasi-dekorasyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir