Rustik Salon Dekorasyonu

Rustik tarzı ev dekorasyonu için doğa ile iç içe bir ev dekorasyonu oluşturmamız gerekiyor. Bunun için doğal malzemeler kullanılarak hazırlanmış dekorasyon ürünleri tercih edilmeli ve sadece birbiri ile uyumlu olan pastel renklerden faydalanılmalı.

rustik-salon-dekoru

Bu yazımızda sizlerle rustik salon dekorasyonu hakkında bazı püf noktalarından bahsedeceğiz.

Rustik Salon Dekorasyonu Önerileri

* Sizlerde benim gibi doğal malzemelerden üretilmiş olan ev eşyalarından hoşlanıyorsanız ve ham ahşabın yıpranmış dokusu hoşunuza gidiyorsa kesinlikle rustik mobilya ve dekorasyon ürünleri çok hoşunuza gidecektir.

rustik-salon-dekorasyonu

* Rustik salon dekorasyonu mobilyaların haricinde zemin kaplamalarında doğal ahşap görünümlü parkeler tercih edecek olursanız çok başarılı sonuçlar elde edebileceksiniz. Buna ek olarak salonda kullanacağınız TV üniteleri, sehpalar ve zigon gibi tüm eşyaların doğal ahşap malzemelerden üretilmesi veya boyanacak olsalar bile yıpratma tekniği ile eskitilmiş bir hava verilmesi rustik dekorasyon örnekleri açısından çok daha uygun olacaktır. 

rustik-salonlar

* Seçtiğiniz koltuklar için renk seçimi sırasında rustik salon dekorasyonu ve doğal dekorasyon akımlarına uygun şekilde açık pastel renkler ve bej, kahverengi gibi doğal renkleri kullanmalısınız. Ayrıca rustik salon dekorasyonu için beyaz renkli koltukların seçilmesi de uygun olacaktır.

rustik-salon-mobilyalari

* Özellikle bu sezonun modası olan doğal ceviz malzemeler kullanılarak üretilen masa, sandalye, tabure gibi detaylar rustik salon dekoru için çok uygundur.

* Rustik dekorasyon içerisinde perde seçimi de önemli faktöeler arasında yer almaktadır, sadece doğal malzemeler ile üretilmiş olan ve abartıdan uzak perde modelleri seçeneklerimiz arasında yer alabilir. Bunun dışında tercih edeceğimiz iddialı modeller rustik dekorasyon için uygun olmaz ve dekorasyonu olumsuz etkiler.

rustik-salon-modelleri

* Rustik salon dekorasyonu için tamamlayıcı objelerden bir tanesi olan aydınlatmalar ise son dönemlerin en moda aydınlatma modelleri arasında yer alan vintage yıpratılmış veya doğal malzemelerden üretilmiş olan aydınlatmalar olacaktır. Örnek vermek gerekirse ahşabın doğal haliyle boyanmadan kullanılarak üretilen aydınlatma ürünleri çok moda tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir