Rustik Yatak Odası Dekorasyonu

Rustik yatak odası dekorasyonu daha çok country tarzı evlerde tercih edilen ve doğal malzemeler kullanılarak doğal ve kullanışlı dekorasyon örnekleri oluşturulması ile meydana gelen dekorasyon tarzıdır. Özellikle ahşabın sıcaklığını çok fazla gördüğümüz rustik yatak odası dekoru genellikle rahatlığın ve görsel açıdan hoş bir atmosferin oluşmasını sağlamaktadır.

rustik-yatak-odasi-dekoru

Rustik Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri

* Rustik yatak odalarında ağırlıklı olarak ahşabın kullanıldığını görmekteyiz. Özellikle el işçiliği ahşap ürünlerin, dolap kapaklarının ve yatak başlıklarının kullanıldığını görüyoruz.

rustik-yatak-odasi-modelleri

* Bunun dışında özellikle zemin ve tavan kaplamalarında doğal ahşap görünümünün kullanıldığını görüyoruz. Eğer sıcak bir atmosfer yaratmak istiyorsanız ahşabın doğal rengini kullanmak daha iyi sonuç verecektir, ancak minimalist ve sade bir dekorasyon tarzı oluşturmak istiyorsanız ahşabın beyaza boyanmış hali rustik yatak odası dekorasyonu için uygun olacaktır.

rustik-yatak-odasi-fikirleri

* Ayrıca aile büyüklerinizden kalma veya eskicilerden temin edebileceğiniz ahşap ceyiz sandıkları rustik dekorasyon için en uygun aksesuarlardan bir tanesidir. Ancak odanız dar ise bu tür ortamı daraltıcı büyük aksesuarları tercih etmemelisiniz.

* Rustik yatak odası dekorasyonu için seçilecek aydınlatma seçeneklerinde ise doğal modellerin kullanılması gerekmektedir, özellikle yuvarlak halka şeklinde aydınlatmalar çok uygun olacaktır. Resimde kullanışan aydınlatmayı örnek alabilirsiniz.

rustik-yatak-odasi-dekorasyonu

* Dekorasyonu oluştururken seçeceğiniz nevresim takımı ve perde modelleri çok büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle keten ve pamuklu modeller tercih edildiğinde rustik yatak odası modelleri tamamlanmış olacaktır, açık renkler ve kahverengi, bej tonları çok iyi sonuçlar vermektedir.

rustik-yatak-odalari

* Son olarak rustik yatak odası dekorasyonu ile en uyumlu dekorasyon objesi şöminelerdir. Eğer imkanınız ve alanınız varsa yatak odanızda kullanabileceğiniz şömine modelleri çok hoş bir atmosfer yaratacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir