Salon Aydınlatma Önerileri

Salon evimizin en önemli alanlarından bir tanesidir ve bu nedenle en çok salon dekorasyonu konusunda titiz davranırız. Eve ilk girdiğimizde karşımıza çıkan en büyük alan evimizin salonudur, özellikle doğru eşyalarla döşenmiş bir salon evimizi çok daha göz alıcı gösterebilir. Ancak bir salonu en çok gösteren detay salon aydınlatma modelleri olarak biliniyor. Özellikle salon lambaları doğru seçildiği taktirde dekorasyonun en önemli unsuru eksiksiz olarak yerine getirilmiş olur.

salon-aydinlatma-modelleri

Salon Aydınlatması Nasıl Olmalı?

* Salon aydınlatmaları genellikle çok amaçlı olmalıdır, bu nedenle oturma gruplarını aydınlatan avizeler yeterli olmayacağı için hem oturma grupları hem de yemek grubu üzeri için farklı avizeler tercih etmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan bir tanesi iki farklı avize kullanacaksanız birbiri ile zıt tarzlarda olmamalarına ve uyumlu olmalarına dikkat etmelisiniz.

* Salonunuzda avize kullandığınızda ışık güçlü olacaktır ancak loş ışıklardan hoşlanıyorsanız salon lamba modelleri içerisinden daha farklı seçeneklere yönelmelisiniz, özellikle abajur ve gece lambaları loş ışık için beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Abajur ve gece lambaları elektrik sarfiyatı konusunda avizelere oranla çok daha tasarrufludur.

* Ayrıca ayaklı büyük aydınlatmalar da hem görsel açıdan hem de aydınlatma açısından çok daha verimli sonuçlar verecektir. Özellikle televizyon ünitesinin yanına yerleştirilmiş ayaklı aydınlatma ürünleri salon dekorasyonunuz içerisinde tamamlayısı bir görsellik oluşturacaktır.

salon-aydinlatmasi-nasil-olmalı

* Aydınlatma seçenekleri ile salonunuzu olduğundan daha geniş göstermeniz mümkün salon aydınlatma seçenekleri içerisinden hangisini seçerseniz seçin, salonun dört noktasını aynı oranda aydınlatırsanız salonlarınız olduğundan daha geniş görünecektir. En verimli aydınlatma seçeneği salonun tüm köşelerini azda olsa aydınlatmaktır, bu sayede salon dekorasyonunuz dah aşık ve belirgin hale gelecek.

* Bunun dışında salon lambaları olarak tercih edeceğiniz seçeneklere bir alternatif olarak led şerit aydınlatma seçeneklerini de ekleyebilirsiniz. Led aydınlatmalar salon aydınlatma modelleri içerisinde son dönemin en moda alternatiflerinden bir tanesidir, özellikle alçı tavanlar içerisine yerleştirilmiş olan led şeritler çok şık bir görünüm sağlayacaktır.

* Salon lambaları genellikle şık ve sade olmalı bu nedenle aydınlatma ihtiyaçlarınızı çok iyi belirlemeli ve fazladan ihtiyaç dışı aydınlatma seçeneklerine salonunuzda yer vermeyin. Bu sayede görüntü kirliliği ortadan kalkacak ve sade şıklığı hoş bir aydınlatma seçeneği ile sonuna kadar yaşayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir