Salon Dekorasyon Fikirleri

Öncelikle mevsim geçişlerinin yaşandığı şu günlerde evlerimizde daha çok zaman geçiriyoruz, sıcak bir kahve, yumuşak bir battaniye ve sıcak bir ortamda vakit geçirmek kadar keyifli başka bir şey yoktur. Bu noktada evimizin keyifli olması ve bizi boğmayacak bir dekorasyona sahip olması çok büyük önem taşıyor. Sizde benim gibi evde vakit geçirmekten hoşlanan biriyseniz, kesinlikle evinize çok özeniyor ve kendi yaşam alanınızı kişisel zevklerinize göre dekore etmenizde fayda var. Bunun için öncelikle kişisel zevk, istek ve beklentilerinizi çok iyi belirlemeniz gerekiyor, salon dekorasyon önerileri içerisinde kendinize en uygun tarzı benimsedikten sonra, salon dekorasyon modelleri üzerine çalışmalara başlayabilirsiniz.

Salon Dekorasyon Ürünleri Seçimi

Evlerimizde en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan bir tanesi salonlar, hal böyle olunca salon dekorasyon fikirleri çok önemli bir yer tutuyor. Kendi tarzımıza ve beklentilerimize uygun olarak seçeceğimiz salon dekorasyon ürünleri ile beklentilerimize uygun ve evimizde zaman geçirmekten keyif alabileceğimiz bir dekorasyon oluşturmak gerekiyor.

Aksi halde ben kendimden örnek vererek betimleme yapmak istiyorum, evimde memnun olmadığım bazı detaylar olduğunda o bölgelerde zaman geçirmekten huzursuz olurken, sevdiğim ve beklentilerimi tam anlamıyla karşılayan bölümlerde çok daha huzurlu vakit geçirebiliyorum. Bunu sağlamak için doğru ürün ve aksesuarları seçmek ve arada ki uyumu çok iyi yakalamak gerekiyor.

Salon Dekorasyon Önerileri

Salonlarınızı mümkün olduğu kadar günün stresinden kurtulmak ve dinginleşmek üzerine döşemekte fayda var. Bu sayede göz yorgunluğu ortadan kalkar ve huzurlu bir alan oluşturmuş oluruz. Sizlerle birlikte salon dekorasyon önerileri ve fikirleri üzerine biraz söyleşelim.

* Öncelikle iyi bir dekorasyonun altın kurallarından bir tanesi renklerin birbiri ile uyumudur. Bunun için seçeceğiniz renklerin birbirleri ile uyumsuz renkler olmamasına özen gösterin.

* Diğer yandan salon evin en geniş alanıdır ancak seçeceğiniz eşyalar ile bu alanı nasıl daha ferah bir hale getirebileceğinizi düşünmeye devam edin. Mümkün olduğu kadar geniş görünen bir salon evinizi olduğundan daha büyük gösterecektir.

Salon dekorasyon fikirleri içerisinde çok büyük bir önem taşıyan faktör ise rahatlıktır, bu nedenle rahat ve üzerinde saatlerce rahat bir oturma deneyimi yaşayabileceğiniz koltukları tercih etmelisiniz. Bu sayede konforlu bir salona sahip olursunuz ve evinizde vakit geçirmek daha keyifli bir hale gelir.

* Bir diğer salon dekorasyonu detayı ise, salonda kullanılan aksesuarlardır. Bir salonda dekorasyonun güzelliğini ön plana çıkaran detaylardan en önemlisi kullanılan aksesuarların şıklığı ve mekana kattığı tarzdır. Eğer salonlarınızda aksesuarlara yer vermeyecek olursanız, eviniz bir mobilyacı dükkanını ancıracaktır. Bu nedenle kendi tarzınız ve evinizde görmek istediğiniz, dekorasyon renkleriniz ile uyumlu olan aksesuarları tercih ederek evinizi güzelleştirmelisiniz.

* Son olarak salonda seçeceğiniz aydınlatma seçenekleri çok önemli. Burada dikkat edilmesi gereken avizeler, abajurlar gibi aydınlatma aksesuarlarının görünümünden çok bu aydınlatmalardan ne tür bir ışık beklentimizin olduğudur. Özellikle loş ışıklardan hoşlananların abajur ve gece lambalarına ağırlık vermelerinde fayda var. Diğer yandan seçeceğiniz aydınlatmaların salon büyüklüğüne göre alınması ve orantılı olması evin ferahlığı açısından çok önemli.

Sizler için salon dekorasyon örnekleri resimli olarak detaylamaya çalıştım, buradan beğendiğiniz tarzlara uygun olarak evlerinizin baş tacı olan salonlarınızı dekore edebilirsiniz. Birlikte salon dekorasyon örnekleri ve modellerini inceleyerek fikir sahibi olalım. Sizlerde beğendiğiniz fikir veya soruları yorumlardan paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir