Salon Dekorasyon Modelleri

Salonlar evlerimizde en çok önem verdiğimiz alanlardır, en çok salon dekorasyonu için özen gösteririz ve gösterişli bir salon dekorasyonu için elimizden geleni yaparız. Sizde bu yazıyı okuduğunuza göre ya salon dekorasyonunuzu yenilemeyi düşünüyorsunuz, ya da sıfırdan salon dekorasyonu üzerine örnekleri inceliyor olabilirsiniz. Her iki alternatif için de sizlere önemli püf noktaları ve önerilerde bulunacağız.

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

* Dekorasyonda geçen sezonun etkileri hala devam ediyor ve salon dekorasyon modelleri incelendiğinde canlı renklerin hala çok fazla ön planda olduğunu görebiliyoruz. Buna ek olarak sofistike ve minimalist bir dekorasyon yaratmayı düşünüyorsanız ve açık renkleri kullanmak isteseniz bile aksesuar tercihlerinizde kullanabileceğiniz renkli objeler salonlarınıza renk katacak ve dekorasyon trendlerini takip etmiş olacaksınız.

* Geniş salonlarda çok fazla renkli objeler ve koyu renk dekorasyon hoş sonuçlar verirken, küçük bir salona sahipseniz genellikle beyaz ve açık renklerde dekorasyon benimsemek hem geniş hem de ferah bir hava yaratacaktır. Küçük salon dekorasyonu için kullanılan renklerin birbiri ile uyumsuz ve zıt renkler olmamasına özen göstermelisiniz, salon dekorasyon örnekleri incelendiğinde kullanılan renkler arasında yumuşak geçişlerin sağlanması çok daha hoş ve ferah bir dekorasyon oluşturmanızı sağlayacaktır.

* Fazla eşyalara salonlarınızda yer vermeyin ve sade bir dekorasyon ile küçük objelerin dekorasyon stiliniz de ön plana çıkmasına izin verin, bu sayede çok daha dikkat çekici bir salon dekorasyonu yaratmış olursunuz.

* Salon dekorasyonu örnekleri ve fikirleri üzerine yaptığımız araştırmalara göre salonlarda ilk öncelik rahatlık üzerine olmalı, bu sayede çok daha konforlu olan salonunuzda daha keyifli vakit geçirebileceksiniz, bunun ardından görsellik geliyor ve uyumlu şekilde dizayn edilmiş bir salon dekorasyonu sayesinde ruhsal açıdan çok daha mutlu ve rahatlamış oluyoruz. Bu nedenle orantılı ve uyumlu bir dekorasyon şekli ile evimizi maksimum derecede kullanışlı ve görsel açıdan göze hoş gelen bir biçimde dekore edilmelidir.

* Seçeceğiniz oturma gruplarını özellikle evinizde kaç kişi yaşarsa yaşasın daha kalabalık topluluklara uygun şekilde yerleştirmelisiniz, bu sayede evinize gelen misafirlerin oturma planları yan yana olmak yerine karşiılıklı ve uyumlu olacaktır. İyi bir oturma grubu diziliminde TV ünitesi sistemin tam ortasında kalmalı ve tüm oturma ünitelerinden eşit oranda izlenebilmelidir.

* Buna ek olarak aydınlatma seçeneklerinde de aynı şekilde odanın farklı bölümleri için farklı şekillerde aydınlatma ürünleri tercih etmelisiniz, örneğin oturma grubu için seçeceğiniz avizelere ek olarak yemek odası takımınız üzerinde de farklı bir aydınlatma seçeneği seçmelisiniz. Bize göre salonlar için en kullanışlı aydınlatma seçeneklerinden bir tanesi abajur ve lambaderler, bu aydınlatma seçenekleri ile hem loş ışıklı hoş bir atmosfer yaratabilir hem de farklı aydınlatma seçenekleri ile kullanışlı bir salona sahip olabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda salon takımları ile çok farklı ambiyanslar ve dekoratif seçenekler yaratabilirsiniz. Özellikle sizler için hazırladığımız salon dekorasyonu örnekleri sizler için ilham verici nitelikte olabilir. 

salon-dekorasyon-ornekleri salon-dekorasyon-fikirleri salon-dekorasyonlari salon-dekorasyon-modelleri salon-dekorasyon-onerileri

2 Comments
  1. Dekorasyonlarınız gayet güzel maşallah bizde duyar dekorasyon olarak evlerini sizin resimlerdeki gibi dekoratif çözümler arayanlara yardımcı olmak isteriz. Duyar Dekorasyon olarak yaklaşık 10 yıldır ankara ‘da profesyonel dekorasyon işi yapıyoruz.

    Evine dekorasyon yaptırmak ; alçı , sıva, boya , kartonpiyer, laminant parke , mutfak dolabı , ev dekorasyonu,duvar kağıdı uygulamaları,asma tavan uygulamaları , gergi tavan uygulamaları , duşakabin , fayans , kalebodur gibi aklınıza gelebilecek her türlü dekoratif çözümlerde Ankara Dekorasyon firması olarak Duyar Dekorasyon olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

    Duyar Dekorasyon
    +90 542 686 26 54

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir