Salonda Yemek Odası Takımı Kullanmak için Öneriler

Salonda Yemek Odası Takımı Kullanmak İçin Öneriler

Salonda yemek odası kullanmak için öneriler ve tavsiyelerimiz ile misafirlerinizi ağırladığınız, evinizin en çok özenerek dekore edilmiş olan salon bölümünde hem görsel açıdan hem de kullanışlı ve rahat bir dekorasyon için nelere dikkat etmeniz gerektiğini inceliyoruz.

Dekorasyon kuralları incelendiğinde genellikle salon takımları ile yemek odası takımlarının bir bütün içerisinde birlikte kullanıldığını biliyoruz, buna göre salonda yemek odası kullanımı için seçilecek parçaların koltuk takımları ve salonda kullanılan diğer parçalar ile uyumlu olması gerektiğini unutmamalıyız, böylece hem görsel bütünlüğü yakalamış olacağız hem de gözü yormayan bir dekorasyona imza atmış olacağız.

* Salonda yemek odası takımı kullanımı öncelikle salonumuzun sahip olduğu metrekare ile uyumlu olmalı, ancak bu sayede kullanışlılık açısından doğru seçimi yapmış oluruz. Böylece salonda boğucu ve daraltıcı bir havadan kurtulmuş oluruz, bunun yanı sıra renklerin seçimlerinde de bir biri ile uyumlu olan renklerin tercih edilmesi evde sıcak bir hava yaratabilmek adına en doğrusudur.

* Salonunu metrekare açısından dar ise, özellikle koyu renklerin seçilmesi doğru olmayacaktır, koyu renkler salonları her zaman olduğundan daha dar göstereceği için küçük salonlar için renkli dekorasyon objeleri ile mobilyaların tercih edilmesi en doğrusu olacaktır. Bunun yanı sıra pastel ve bej renkler de salonları olduğundan daha geniş ve ferah gösterecektir.

* Salonların pek çoğu farklı formlarda tasarlanmıştır ve buna bağlı olarak salonun şekline göre mobilya seçilmesi salonda yemek odası kullanımı için çok önemlidir. Buna göre dikdörtgen bir salona sahipseniz özellikle salona paralel bir köşeye yemek odası takımı yerleşimi salon dekorasyonunuzda ferah bir hava yaratacaktır.

* Genellikle yemek odasının başka bir yerden alınması ve salon oturma gruplarının farklı yerlerden alınması mobilyalar arasında uyumsuz formlara neden olabileceği için özellikle renklerin uyumlu olmasının yanı sıra mobilyaların çizgilerinin de uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Klasik çizgilere sahip bir yemek odası takımı ile modern çizgilere sahip bir koltuk takımı uyumlu olmayacağı için dekorasyon tarzınızı iyi belirleyerek buna uygun bütünlüğü yakalamak çok önemli.

* Aydınlatma salonda yemek odası takımı kullanmak için öneriler arasında çok önemli bir detayı oluşturuyor. Bu aşamada yemek odası takımı üzerinde kullanılan aydınlatmalar ile oturma grubu üzerinde kullanılan aydınlatmalarda aynı tarzın oluşturulması hem aydınlatma özellikleri açısından hem de dekorasyon görselliği açısından uyumlu olacaktır. Özellikle yemek odasının bulunduğu alanda kesinlikle özel bir aydınlatmanın kullanılması çok önemlidir. Bu sayede dekorasyon bütünlüğü sağlansa bile salondan bağımsız bir hava yaratılabilmiş olacak.

* Salonda aksesuar kullanımı da bütünlüğü yakalayabilmek için önemli bir diğer detaydır. Bu noktada minimalist sade aksesuarlar ile hem salonunuzda sıcak bir atmosfer yaratabileceksiniz hem de yemek odası takımı ile salon oturma odası dekorasyonu arasında görsel geçişleri sağlayabileceksiniz.

* Son olarak salonda yemek odası takımı kullanmak için öneriler arasında en önemli detaylardan bir diğeri ise yemek odası konsolu üzerinde ayna kullanımıdır. Salonda büyük aynaların kullanılması salon dekorasyonunu çok daha geniş gösterecektir. Ayna yemek odası takımı kullanımı için gereken derinliğin yaratılmasına yardımcı olmakla birlikte evin dekorasyonuna da farklı bir hava katacaktır.

Salonda yemek odası takımı kullanmak için öneriler ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir