Sarı Ev Dekorasyonu

Sarı renk sıcak renkler arasında sayılan ve dikkat çekici bir renk olarak bilinmektedir. Özellikle tasarım ofisleri ve yaratıcı işler yapılan ortamlarda sarı, yeşil gibi canlı renklerin çok sık kullanıldığını görmekteyiz, bu durum bu tür renklerin dikkati toplaması ve yaratıcılığa teşvik edici olmasıdır. Dekorasyonda sarı rengin kullanılması aynı oranda sıcak ve dikkat çekici bir atmosfer oluşturacaktır.

sari-ev-dekorasyonu

Sarı Renkli Ev Dekorasyonu Önerileri

* Sarı renk dekorasyon için tercih edilebilecek canlı renklerden bir tanesidir ancak sarının evin tamamında kullanılması boğucu ve sıkıcı bir atmosfer oluşmasına neden olabileceğinden, genellikle bazı aksesuar ve objelerde sarı rengin kullanılması tercih edilmektedir. Bunun için evinizdeki duvarların sarı olmasını istiyorsanız tamamının sarı yapılması yerine sadece tek bir duvarın sarı olması tercih edilmelidir. Duvar renginde sarı ve gri kombinasyonunun tercih edilmesi ortamdaki sarı dekorasyon etkilerini kaybetmez ve sarı egemenliği devam edecektir.

sari-ev-dekoru

* Dekorasyonda sarının kullanılması için özellikle tüm evde sarı hakimiyeti oluşturmayın derim, ev içerisinde kullanılan vazoların sarı seçilmesi, abajur, tablo ve çerçevelerin sarı renkte seçilmesi zaten canlı bir renk olan sarının ön plana çıkmasını ancak dekorasyonda boğucu bir etki yaratmamasını sağlayacaktır.

sari-renkli-ev-dekorasyonu

* Bunun dışında dekorasyonda sarı etkileri yaratmak için en basit yollardan bir tanesi oturma takımlarınızda seçeceğiniz sarı renkli kırlent ve yastıklardır. Özellikle yaz rengi olarak bilinen sarı rengi kış aylarında da içimizi ısıtacak dekorasyonların oluşmasını sağlıyor. Yeter ki sarı rengi doğru şekilde kullanmayı bilelim, bunun için de evdeki belli objelerin sarı renkli seçilmesi ve diğer eşyaların sarıyla uyumlu olan beyaz, gri gibi canlı renklerin ön plana çıkabileceği renklerden seçilmesi gerekmektedir.

sari-renkli-ev-dekoru

* Son olarak sarı rengi tercih ederken tüm obje ve aksesuarlarda aynı tonda sarı rengin tercih edilmesi yanlış olabilir. Sarının farklı tonları arasında yumuşak geçişler ile sarı ev dekorasyonu düzenlemeleri görsel açıdan çok daha olumlu sonuçlar vermektedir. Bunun için dekorasyonda sarı renk örnek vermek gerekirse perdelerde açık sarı kullanılırken, evin bir duvarında canlı bir renk kullanılabilir, buna ek olarak seçilen aksesuar ve kırlentlerde de farklı tonlarda sarı renkler tercih edilecek olursa görsel açıdan en muhteşem sonuca ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir