Siyah Ev Dekorasyonu

Siyah renkler arasında en asil renktir, genellikle dekorasyonda siyah renk kullanımı ortamı karanlık bir hale getireceği için pek tercih edilmeyen bir renktir. Ancak Siyah ev dekorasyonu doğru şekilde yapıldığında mükemmel sonuçlar veren bir dekorasyon rengidir. Siyah ev dekorasyonu ile ilgili bazı püf noktalarına dikkat edecek olursanız çok hoş bir dekorasyon kombinasynu yaratabilirsiniz.

siyah-dekor

Siyah Ev Dekorasyonu Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

* Siyah dekorasyon içerisinde çok baskın bir şekilde kullanılacak olursa ortamda karanlık ve boğucu bir hava yaratabileceği düşünülür, ancak doğru şekilde kombinlendiğinde siyahın dekorasyona katacağı artıları başka hiç bir rengi kullanarak yaratamazsınız.

siyah-dekorasyon

* Siyah ev dekorasyonu oluştururken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doğru renk geçişlerinin ve siyah ile uygun renklerin bir arada kullanılmasıdır. Bu sezon siyah dekorasyon ile en uyumlu renk altın rengi olarak kullanılmakta. Bunun dışında siyaha en uygun renk siyah beyaz ev dekorasyonu olarak bilinmektedir. Ayrıca altın rengi kadar olmasa bile kırmızı ile siyah birlikte kullanılacak olursa yine çok iddialı bir dekorasyon oluşmaktadır.

siyah-dekroasyon-ornekleri

* Evde siyah dekorasyon oluşturmak istiyorsanız duvarlarınızı mat siyah renklerde boyarken eşyalarınız ve zemin kaplamalarınızı parlak siyah olarak seçecek olursanız çok uyumlu olacaktır. Buna ek olarak perde seçiminde koyu siyah ve tek renk perdeler seçecek olursanız pencerelerden gelecek ışıklardan çok fazla faydalanamayacağı için siyah tül yerine açık renk tüller kullanmak gerekiyor, sadece perde kanatlarında siyah kumaşların kullanılması siyah dekorasyon için tamamlayıcı olacaktır.

siyah-ev-dekorasyonu

* Evinizin zemin kaplamalarını siyah renkli granit olarak seçecek olursanız halı kullanmamak daha iyi sonuçlar verecektir. Bu nedenle atmosferin şıklığını bozmamak için asla renkli halıları tercih etmeyiniz. Kullanacaksanız çok kısa tüylü olmak üzere zarif ve minimalist tasarımla üretilmiş sade halıları tercih etmelisiniz.

siyah-ev-dekoru

* Siyah ev dekorasyonu oluşturulduğunda ortam normalde olması gerektiğinden daha karanlık olacağı için özellikle aydınlatmaya çok daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Son dönemlerin en yaratıcı aydınlatma ürünlerinden biri olan led şerit aydınlatmalar ile farklı eşyaların arkasına yansıtacağınız şeritler ile muhteşem bir görsellik yaratabilirsiniz. Ancak ledli şeritleri kullanmamanızı öneriyoruz, siyah ile en çok uyum sağlayan aydınlatma rengi beyaz ve sarıdır.

siyah-yatak-odasi-dekorasyonu

siyah-salon-dekorasyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir