Turuncu Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda turuncu enerjiyi arttıran ve neşeli bir hava yaratmasıyla bilinen bir renk. Özellikle yaz rengi olarak bilinen turuncu bu sezon kışlık dekorasyonlarda da sıklıkla karşımıza çıkan bir renk.

turuncu-ev-dekorasyonu

Dekorasyonda Turuncu Nasıl Kullanılır?

* Dekorasyonda turuncu kullanımı için dikkat etmeniz gereken en önemli detay turuncunun çok aşırı derecede kullanılmamasıdır. Örneğin salonda kullanacağınız turuncuyu oturma gruplarınız da tercih edecekseniz, duvarlarınız, perdeleriniz, halılarınız ve diğer aksesuar objeleriniz de beyaz ve açık bej renklerini tercih etmelisiniz.

turuncu-ev-dekorasyon-ornekleri

* Turuncu ile kahverengi birbirini tamamlayan iki renktir, örneğin duvarınızı kahverenginin bir tonuna boyayacak olursanız, turuncu bir koltuk seçmek çok yerinde ve görsellik açısından başarılı sonuçlar verecektir. Turuncu dekorasyon için özellikle bu tür renk kombinasyonlarından yararlanmanız gerekiyor, aksi halde turuncu istenmeyen bir hava yaratabilir. Sadece kahverengi değil turuncu dekorasyon için uygun diğer renkler olan beyaz, turkuaz gibi renkleri de kullanabilirsiniz.

turuncu-ev-dekoru

* Turuncu dekorasyon örnekleri incelendiğinde en çok mutfaklarda kullanılan turuncu rengin görselliği tam anlamıyla bütünleştirdiğini görmekteyiz. Sıcaklığı en çok temsil eden renklerden biri olan mutfaklar turuncu renk ile içimizi daha çok ısıtacak.

turuncu-mutfak-dekorasyonu

* Bunun dışında evinizde köklü değişimleri yapmadan turuncu etkisini gösterebilmek için küçük aksesuarlar, yapay çiçekler ve biblolar gibi aksesuarlarla oluşturacağınız turuncu tarzı, turuncunun çok canlı ve dikkat çekici bir renk olmasından dolayı dekorasyonda farklılık yaratacak ve turuncuyu baskın olduğu için ön plana çıkaracaktır. Turuncu dekorasyon tarzı için salonlarınızda kullandığınız kırlentleri, sandalyelerin oturma bölümlerini ve buna benzer küçük detayları değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede turuncu dekorasyon artık istemediğiniz bir tercih haline geldiğinde kolaylıkla değişime gidebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir