Yuvarlak Yatak Odası Modelleri

Yuvarlak yataklar son dönemlerde genç çiftlerin en çok tercih ettikleri yatak modelleri arasında yer alıyor, bu tercihin en önemli nedenlerinden bir tanesi romantik dekorasyona uygun olmaları ve farklı yapıları. Ancak yuvarlak yatak modelleri bazı durumlarda avantajlı olamayabiliyor, özellikle yuvarlak yatak alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden bir tanesi yatağın kasasına uygun yatak modelinin bulunabilmesi, özel yapım yuvarlak yataklar bazen standart ölçülerde olamayabiliyor. Bu nedenle yuvarlak yatakların seri üretim yapılan yerlerden alınması ilk tercihimiz olmalıdır.

Yuvarlak Yatak Modelleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

* Yuvarlak yatak odası modelleri genellikle standart yataklara oranla daha çok yer kaplar, bu nedenle yuvarlak yatak tercih edecekseniz yatak odanızın buna uygun büyüklükte olmasına dikkat etmelisiniz. Yatağı odaya yerleştirdikten sonra en az yatak kadar boşluk kalmalı ve yatağın her iki yanında hareket alanları bırakılmalıdır.

* Bunun dışında bazı yuvarlak yataklar kasalarının içerisinde dikdörtgen yataklar barındırır, bazıları ise yuvarlak yaylı yataklar ile uyumludur, burada yapmanız gereken en önemli tercihlerden bir tanesi yuvarlak yatak kasanızın içerisinde standart ölçülerde dikdörtgen yatakları tercih etmek olmalıdır. Yarın öbür gün yatağınız eskidiğinde yenilerken problem yaşamamanız için bu durum çok büyük önem yaşımaktadır.

* Yuvarlak yatak modelleri ve fiyatları incelendiğinde normal yataklara oranla %15 ile % 30 oranında daha pahalı olduklarını görmekteyiz, ancak son dönemlerde yaygınlaşan yuvarlak yatak odası takımları pek çok modüler mobilya üreticisi marka bünyesinde bulunabilmekte, yani fabrikasyon olarak üretilebilen yuvarlak yataklar çok daha ekonomik şekilde ve yaygın taksit seçenekleri ile bulunabiliyor.

* Diğer yandan dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise bu tür yataklar ile kullanılması gereken diğer eşyalardır, özellikle keskin hatlara sahip eşyalar uygun olmamakla birlikte yuvarlak yatak modelleri ile birlikte yuvarlak köşeli yumuşak hatlar tercih edilmektedir. Köşeli komodinler yerine yuvarlak ve yatak ile uyumlu çizgiler taşıyan komodinler ile şifonyerler yerinde olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir